Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. júla 2007

Kličko oplatil Brewsterovi prehru a obhájil tituly v IBF a IBOVíťazstvom Vladimira Klička sa skončil sobotňajší duel o titul majstra sveta v superťažkej homotnostnej kategórii v boxe vo verziách IBF a IBO, ktorý sa konal v nemeckom Kolíne nad Rýnom. ...Zdieľať

KOLÍN NAD RÝNOM 8. júla (WEBNOVINY) - Víťazstvom Vladimira Klička sa skončil sobotňajší duel o titul majstra sveta v superťažkej homotnostnej kategórii v boxe vo verziách IBF a IBO, ktorý sa konal v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Tridsaťjedenročný Ukrajinec s dlhodobým nemeckým domicilom zdolal svojho vyzývateľa Američana Lamona Brewstera technickým knokautom v šiestom kole a úspešne obhájil oba svetové tituly. Zároveň svojmu súperovi oplatil kontroverznú prehru spred troch rokov z Las Vegas, o ktorej sa aj po čase hovorí, že výsledok bol ovplyvnený stávkarskou mafiou. "Na tento súboj som čakal viac než tri roky. Mal som takú prípravu a sebavedomie, že som jednoducho nemohol prehrať. Toto víťazstvo má pre mňa obrovskú hodnotu," komentoval Vladimir Kličko.
Rodený Ukrajinec dominoval v úvodných piatich kolách medzi povrazmi suverénnym spôsobom, keď najmä z ľavej strany hrozilo Američanovi permanentné nebezpečenstvo. V šiestom kole potom prišli zo strany Klička na rad presne mierené kombinácie úderov zľava aj sprava a po nich už v 7. kole jeho súper na "uterákovú" výzvu od trénera ďalej nepokračoval. "Robil som, čo som mohol, ale na súpera som dnes nestačil. Bol to férový boj a zaslúžené víťazstvo Klička," uznal Brewster. Rodák zo Semipalatinska Vladimir Kličko zatiaľ počas svojej profikariéry prehral len tri stretnutia, pričom sobotňajšie víťazstvo má pre neho poradové číslo 49.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tréner Slovana Kitka by chcel viac individualít ako je Slovák
<< predchádzajúci článok
V Tacene do semifinále 10 slovenských lodí

Kličko oplatil Brewsterovi prehru a obhájil tituly v IBF a IBO - diskusné fórum čitateľov