Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. apríla 2009

Klimatické zmeny sleduje aj africká úniaAfrická únia odštartovala projekt satelitného sledovania dôsledkov klimatických zmien na čiernom kontinente. Stanica pod názvom Monitorovanie životného prostredia pre udržateľný rozvoj AÚ-Afrika ...Zdieľať
BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) - Africká únia odštartovala projekt satelitného sledovania dôsledkov klimatických zmien na čiernom kontinente. Stanica pod názvom Monitorovanie životného prostredia pre udržateľný rozvoj AÚ-Afrika (AMESD) je prvá svojho druhu a údaje bude získavať od Európskej organizácie pre využívanie meteorologických satelitov EUMETSAT v ústredí v etiópskej metropole Addis Abeba. Ako počas stredajšej inaugurácie stanice uviedol predseda Africkej komisie Jean Ping, "program pomôže pri šírení environmentálnych informácií na zlepšenie rozhodovacieho procesu ako aj ucelenej politike v širokom spektre v oblasti životného prostredia."


Vedci varujú, že Afrika čelí nevyhnutnému opakovaniu "mega" suchých období, ktoré môžu trvať desaťročia až storočia pre nepriaznivé klimatické podmienky. Aj keď podľa expertov je Afrika kontinentom, ktorý najmenej môže za klimatické zmeny, môže patriť medzi oblasti najviac postihnuté ich dôsledkami. Stanicu v Addis Abebe financuje Európska únia.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Speváčka Kelis požiadala o rozvod
<< predchádzajúci článok
Iggy Pop vydáva album ovplyvnený šansónmi

Klimatické zmeny sleduje aj africká únia - diskusné fórum čitateľov