Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. februára 2024

Klimatickí aktivisti opäť v akcii. Na Botticelliho Zrodenie Venuše prilepili fotky so záplavami (video)Dvaja talianski klimatickí aktivisti si v utorok vybrali za cieľ svojho protestu proti vládnym krokom v oblasti klímy svetoznámy obraz Zrodenie Venuše od Sandra Botticelliho v galérii Uffizi vo Florencii. Na ochranné ...Zdieľať
aktivisti 676x473 14.2.2024 (SITA.sk) - Dvaja talianski klimatickí aktivisti si v utorok vybrali za cieľ svojho protestu proti vládnym krokom v oblasti klímy svetoznámy obraz Zrodenie Venuše od Sandra Botticelliho v galérii Uffizi vo Florencii. Na ochranné sklo obrazu nalepili snímky nedávnych povodní v Toskánsku. Riskujú pritom väzenie, lebo podľa nového zákona im hrozí až šesť mesiacov za mrežami.


Úrady okamžite po ich vyčíňaní zakročili a vyprázdnili miestnosť, ale do 15 minút ju znova otvorili. Dvojicu vzali karabinieri na vypočúvanie.
 

Italie: un tableau de Botticelli à Florence pris pour cible par des activistes climatiques @ultimoranet pic.twitter.com/xurn3B2NlB

— L'important (@Limportant_fr) February 14, 2024


Protestné materiály z ochranného skla dali dole bez zanechania stôp.

Aktivisti z klimatického hnutia Posledná generácia povedali, že protestovali proti tomu, ako vláda nerieši klimatické otázky, ktorých výsledkom sú častejšie povodne a zosuvy pôdy. Vážne záplavy v Toskánsku, kde leží aj Florencia, vlani zanechali najmenej šesť mŕtvych a spôsobili rozsiahle škody.


Zdroj: SITA.sk - Klimatickí aktivisti opäť v akcii. Na Botticelliho Zrodenie Venuše prilepili fotky so záplavami (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Doprajte si zdravie z vlastnej záhrady (VIDEO a PODCAST)
<< predchádzajúci článok
Vo veku nedožitých 82 rokov zomrel významný banskobystrický historik Milan Šoka