14. júla 2016

Kližan postúpil s prehľadom do štvrťfinále turnaja v Hamburgu

Slovenský tenista Martin Kližan sa prebojoval už do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v nemeckom Hamburgu. Vo štvrtkovom osemfinále si suverénne poradil s domácim držiteľom ...

Martin Kližan Foto: TASR
Hamburg 14. júla (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan sa prebojoval už do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v nemeckom Hamburgu. Vo štvrtkovom osemfinále si suverénne poradil s domácim držiteľom voľnej karty Louisom Wesselsom za 51 minút v dvoch setoch 6:1 a 6:1.

Kližan ako nasadená sedmička v dueli s iba 17-ročným Wesselsom jasne potvrdil úlohu favorita a v každom sete dovolil súperovi uhrať jediný gem. Nemca pustil celkovo k štyrom brejkbalom, všetky ale dokázal odvrátiť. V piatok sa v boji o semifinále stretne s víťazom duelu medzi Španielom Danielom Gimenom-Traverom a ruským kvalifikantom Daniilom Medvedevom.