18. júla 2008

Klocová osobný rekord nečakala, stále cíti rezervy

Na štvrtom podujatí atletického seriálu Zlatá liga v Paríži si skvele počínala slovenská osemstovkárka Lucia Klocová, ktorá obsadila 2. miesto v osobnom rekorde 1:58,51 min. Dvadsaťštyriročná ...

PARÍŽ 18. júla (WEBNOVINY) - Na štvrtom podujatí atletického seriálu Zlatá liga v Paríži si skvele počínala slovenská osemstovkárka Lucia Klocová, ktorá obsadila 2. miesto v osobnom rekorde 1:58,51 min. Dvadsaťštyriročná Martinčanka si predošlé maximum zo semifinále MS 2007 v Osake zlepšila o 11 stotín. Na Stade de France ju predstihla iba Keňanka Pamela Jelimová, ktorá časom 1:54,97 min utvorila juniorský svetový a zároveň aj africký rekord a udržala sa v hre o podiel z jackpotu 1 milión dolárov pre víťazov všetkých šiestich mítingov Zlatej ligy. Lucia Klocová, ktorá v piatok znovu zdolala úradujúcu majsterku sveta Janeth Jepkosgeiovú z Kene (1:58,52), zaostala za slovenským rekordom Gabriely Sedlákovej z roku 1987 iba o 14 stotín sekundy a jedenastykrát v kariére pokorila dvojminútovú hranicu. "Osobný rekord? To som teda nečakala...," priznala po pretekoch Lucia Klocová, ktorú od stredy trápili žalúdočné problémy. "Škoda, že nepadol aj slovenský, už som bola tak blízko. Pocitovo sa mi bežalo ako minulý piatok v Ríme, kde som však bola takmer o sekundu pomalšia. Prvú dvojstovku som trochu prepálila, len aby som sa dobre zaradila. Mojím ´zajacom´ bola Mutolová, chcela som sa jej držať až do záverečnej stovky, a potom skúsiť, čo to pôjde. Tento plán mi vyšiel, hoci so zdrvujúcim finišom som nepočítala. Stále však necítim, že dnešný výkon by mal byť mojím maximom." V tomto roku skončila Klocová, bývalá juniorská majsterka Európy, už druhý raz na druhej priečke v Zlatej lige, predtým sa jej to podarilo na začiatku júna v Osle, kde skončila tiež hneď za Jelimovou. "Práve tento beh bol zatiaľ pocitovo môj najlepší, bežala som tam takmer akoby zadarmo," pripomenula zverenkyňa trénera Pavla Slouku, ktorá prvý raz v kariére získala skalp olympijskej víťazky a trojnásobnej majsterky sveta Marie Mutolovej. Klocová si do hodnotenia World Athletics Tour zapísala ďalších 16 bodov. Najbližšie by sa mala na budúci víkend predstaviť na mítingu IAAF Grand Prix v Londýne, ale zatiaľ nie je rozhodnutá, či do britskej metropoly pocestuje. SITA