28. júna 2008

Kmeťová s Kohlovou priamo do A-finále

Slovenské reprezentantky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou vyhrali II. rozjazdu K2 žien na 500 m na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani a priamo postúpili do ...

POZNAŇ 28. júna (WEBNOVINY) - Slovenské reprezentantky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou vyhrali II. rozjazdu K2 žien na 500 m na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani a priamo postúpili do nedeľňajšieho A-finále. Kmeťová s Kohlovou mali pôvodne odštartovať svoju rozjazdu už v piatok, pre prudkú víchricu, ktorá zasiahla areál v okolí jazera Malta na okraji stredopoľského mesta, organizátori pôvodný program presunuli na sobotňajšie ráno. Do semifinále na 500 m sa podarilo postúpiť dvojkajaku mužov Peter Gelle, Andrej Wiebauer i dvojkanoe Rastislav Kohút, Daniel Biksadský. V semifinále mužskej K1 na 1000 m skončil Róbert Erban na 6. mieste a do A-finále sa neprebojoval. V B-finále na kilometrovej trati sa predstaví dvojkajak Peter Gelle, Andrej Wiebauer, ktorý vo svojom semifinále skončil piaty. Súťaž sa v sobotu skončila pred deblkanoe Rastislav Kohút, Daniel Biksadský. Tesne po poludni sa opäť darilo Ivane Kmeťovej, ktorá hladko vyhrala semifinále šprintu na 200 m a vo finále nebude chýbať. Výsledky Slovákov - SP v rýchlostnej kanoistike v Poznani: 500 m: K2 mužov: III. rozjazda: 1. Vincent Lecrobier, Sebastien Jouve (Fr.) 1:31,498, ... 4. Peter Gelle, Andrej Wiebauer (SR) 1:34,036 - postup do semifinále C2 mužov: I. rozjazda: 1. Andrej Bogdanovič, Alexander Bogdanovič (Bielor.) 1:42,818, ... 6. Rastislav Kohút, Daniel Biksadský (SR) 1:50,204 - postup do semifinále K2 žien: II. rozjazda: 1. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:43,496 - priamy postup do finále 1000 m: K1 mužov: I. semifinále: 1. Kenneth Wallace (Austr.) 3:30,096, ... 6. Róbert Erban (SR) 3:39,504 - nepostúpil do A-finále 1000 m: K2 mužov: I. semifinále: 1. Steven Ferguson, Mike Walker (N. Zél.) 3:15,764, ... 5. Peter Gelle, Andrej Wiebauer (SR) 3:21,672 - postup do B-finále C2 mužov: I. semifinále: 1. Jaroslav Radoň, Tomáš Hrúza (ČR) 3:45,267, ... 6. Rastislav Kohút, Daniel Biksadský (SR) 3:50,749 200 m: K1 žien: II. rozjazda: 1. Ivana Kmeťová (SR) 41,857 - priamy postup do A-finále SITA