Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2010

Koaličnú zmluvu by mali podpísať v utorokŠtyri stredopravé strany SDKÚ-DS, SaS, ...Zdieľať
iveta radicova koalicia Predstavitelia stredopravých strán začali hneď po voľbách 13. júna neformálne rozhovory o vytvorení povolebnej koalície.

Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) – Štyri stredopravé strany SDKÚ-DS, SaS, KDH a Most-Híd by mali podpísať Koaličnú zmluvu v utorok 6. júla. Pre agentúru SITA to uviedol predseda KDH Ján Figeľ. „Utorok je dobrý deň. Predbežne áno. V utorok 6. júla by Slovensko mohlo mať koaličnú dohodu nielen predstavenú, ale aj signovanú podpismi štyroch predsedov koaličných strán,“ povedal šéf kresťanských demokratov.

Figeľ nevidí nič, čo by mohlo ešte zmariť dohodu štyroch strán. „Zostávajúce záležitosti idú v duchu férovosti, aby sme zohľadnili záujmy všetkých strán a k celkovej dohode sa dostali. Teda podpísali za štyri strany záväzok fungovať v koalícii a niesť zodpovednosť ako koalícia,“ povedal Figeľ.

Dohodu štyroch strán považuje Figeľ za dobrú aj pre KDH. „Tak ako sa odvíja, je súčasťou nášho úsilia nielen o dohodu ako takú, ale aj o zmenu politiky. Do programových téz sa dostalo množstvo našich cieľov a zámerov, návrhov z programu, ktoré považujem za ozdravné a dôležité pre Slovensko,“ povedal.

Predstavitelia stredopravých strán začali hneď po voľbách 13. júna neformálne rozhovory o vytvorení povolebnej koalície. SDKÚ-DS, SaS, KDH a Most-Híd majú v NR SR nadpolovičnú väčšinu so 79 poslancami. Už 15. júna sa lídri dohodli, že koalíciu vytvoria. Nasledovala dohoda na programových tézach a v pondelok 28. júna aj dohoda na rozdelení vládnych postov.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klesli trhy v Európe, USA aj v Japonsku
<< predchádzajúci článok
Pri nehode prišla o život 68-ročná žena