11. októbra 2009

Kollár rozhodol o víťazstve Zlína

V nedeľňajších zápasoch 15. kola najvyššej českej hokejovej súťaže O2 extraliga sa presadilo dovedna deväť slovenských hokejistov. Zlínsky útočník Andrej Kollár strelil v súboji s Mladou ...

PRAHA 11. októbra (WEBNOVINY) - V nedeľňajších zápasoch 15. kola najvyššej českej hokejovej súťaže O2 extraliga sa presadilo dovedna deväť slovenských hokejistov. Zlínsky útočník Andrej Kollár strelil v súboji s Mladou Boleslavou víťazný gól hostí na 5:4 v poslednej minúte predĺženia. V rovnakom zápase za domácich dvakrát asistoval obranca Boris Žabka.

Útočník Českých Budějovíc Michal Hudec pomohol svojmu tímu k triumfu 4:2 nad Třincom jedným presným zásahom, keď v 9. min zvyšoval na 2:1 pre domácich. V drese hostí sa presadil útočník Roman Tomas.

Zakončovateľ Pardubíc Rastislav Špirko jednou prihrávkou prispel k víťazstvu svojho tímu nad Spartou Praha 3:2. Rastislav Dej sa o úspech Karlových Varov proti pražskej Slavii (3:0 na jej ľade) takisto pričinil jednou asistenciou. Na víťazstve Vítkovíc 4:1 nad Libercom mali podiel aj obrancovia Denis Rehák a Richard Stehlík, ktorí zaznamenali po jednej efektívnej prihrávke. Útočník Liberca Andrej Podkonický "nabíjal" na jediný gól svojho mužstva.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 15. kola najvyššej českej hokejovej súťaže - O2 extraligy:

Vítkovice - Liberec 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 23. Treille (REHÁK), 26. Sičák, 44. Ujčík, 46. Hubáček (STEHLÍK) - 25. Moravec (PODKONICKÝ)

Slavia Praha - Karlove Vary 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 14. a 43. Pletka, 32. Košťál (DEJ)

České Budějovice - Třinec 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 5. a 29. Sailer, 9. HUDEC, 46. Vak - 7. TOMAS, 21. Kohn

Brno - Litvínov 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 8. Šindel - 30. Jánský, 49. Hübl, 53. Lukeš

Kladno - Plzeň 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly: 5. Tvrdík, 22. Kracík, 38. M. Straka

Mladá Boleslav - Zlín 4:5 po predĺžení (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 2. Boháč, 37. Pabiška (ŽABKA), 43. Král, 59. Kasík (ŽABKA) - 5. Galvas, 33. Čech, 34. Leška, 46. Balaštík, 65. KOLLÁR

Pardubice - Sparta 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 18. Pivko, 38. P. Sýkora (ŠPIRKO), 44. Starý - 3. Ručinský, 52. Výborný