22. apríla 2016

Komlóšiová ani Milichovský v Kazani nepostúpili zo skupiny

Na snímke slovenský reprezentant v džude Matúš Milichovský (v modrom).

Na snímke slovenský reprezentant v džude Matúš Milichovský (v modrom). Foto: TASR - Martin Baumann

Kazaň 22. apríla (TASR) - Slovenská džudistka Ivana Komlóšiová na majstrovstvách Európy v Kazani nepostúpila zo základnej skupiny. V hmotnostnej kategórii do 63 kg prehrala hneď svoj prvý súboj, keď nestačila na Španielku Isabel Pucheovú. Zo zisku zlatej medaily sa v tejto kategórii tešila Slovinka Tina Trstenjaková, ktorá vo finále zdolala Rakúšanku Kathrin Unterwurzacherovú. Bronz si vybojovala Ruska Jekaterina Valkovová.

S bilanciou 1-1 ukončil svoje pôsobenie na šampionáte Matúš Milichovský. Slovenský borec v kategórii do 81 kg najskôr zdolal Bielorusa Aliaksandra Stsiašenku, ale potom nestačil na Čecha Jaromíra Musila. Kategóriu do 81 kg vyhral Rus Chasan Chalmurzajev, ktorý si vo finále poradil s Gruzíncom Avtandilim Tchrikišvilim. Bronz zásluhou Ivana Ivanova putuje do Bulharska.

MS16: Slováci s prvým triumfom v EHCH, vo Francúzsku vyhrali 4:1