Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. novembra 2018

Komunálne voľby 2018: Priebežné výsledky komunálne voľby 2018 na SlovenskuVýsledky komunálne voľby 2018 primátori a starostovia. Výsledky komunálnych volieb po zatvorení volebných miestností zverejňuje Štatistický úrad SR.Zdieľať
Komunálne voľby 2018: Priebežné výsledky komunálne voľby 2018 na Slovensku

 

Na spracovanie výsledkov hlasovania zriadil štatistický úrad 60 odborných sumarizačných útvarov, v ktorých bude pracovať 1 062 pracovníkov, ktorí použijú 560 počítačov a 240 tlačiarní.

Po prvý raz bude štatistický úrad priebežne zobrazovať výsledky voľby primátora hlavného mesta Bratislavy a primátora mesta Košice tak, ako budú spočítané a podpísané výsledky hlasovania z jednotlivých okrskov.

4:41
Štatistický úrad SR
(ŠÚ SR) mimoriadne sprístupnil médiám mená a počty získaných hlasov všetkých kandidátov na post primátora v ôsmich krajských mestách už v priebežnej fáze publikovania výsledkov. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠÚ SR Jana Morháčová.

4:40
Úradujúci banskobystrický primátor Ján Nosko suverénne zvíťazil v meste pod Urpínom a má silný mandát viesť Banskú Bystricu po ďalšie štyri roky. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov po spočítaní všetkých okrskov v meste a zo zápisnice mestskej volebnej komisie, ktorá je zverejnená na webovej stránke mesta. Zvíťazil vo všetkých 77 okrskoch, kde získal 18.281 hlasov.

4:37
V 25-člennom trenčianskom mestskom zastupiteľstve bude v nasledujúcom štvorročnom volebnom období deväť nových poslancov, 16 poslancov svoje posty obhájilo. Vyplýva to z výsledkov sobotných (10.11.) komunálnych volieb, ktoré na webovom sídle mesta zverejnila mestská volebná komisia.

Prevahu v mestskom parlamente budú mať nezávislí poslanci, ktorých je 17, traja poslanci budú zastupovať koalíciu Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia, OKS. Rovnaký počet poslancov zasadne do zastupiteľstva za KDH, koalícia SaS, Sme rodina a OĽaNO bude mať v trenčianskom parlamente jedného poslanca rovnako ako strana Smer-SD.

4:31
Mesto Rimavská Sobota povedie aj v nasledujúcom volebnom období doterajší primátor Jozef Šimko (nezávislý). Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR na svojej internetovej stránke.

Šimko získal dovedna 5081 hlasov (58,02 percenta) z celkovo 8757 platných hlasov. Volebná účasť v Rimavskej Sobote dosiahla úroveň 46,88 percenta.

4:30
GRAF: Primátorom Trenčína bude Richard Rybníček


4:28
GRAF: Primátorom Žiliny bude Peter Fiabáne


4:20
Po spracovaní takmer 95 percent zápisníc miestnych volebných komisií je účasť v komunálnych voľbách 49,86 percenta. Vyplýva to z údajov, ktoré na svojej webovej stránke zverejnil Štatistický úrad SR. Najviac starostov resp. primátorov, 41,77 percenta, zatiaľ získali nezávislí kandidáti. Na druhom mieste nasledujú kandidáti Smeru-SD so ziskom 21,05 percenta. Tretia SNS zatiaľ získala 5,77 percenta starostov a primátorov.

4:15
V levickom mestskom zastupiteľstve
budú v nasledujúcom volebnom období dominovať nezávislí poslanci. Z celkového počtu 24 poslaneckých kresiel získali nezávislí poslanci 16 kresiel. Štyri poslanecké mandáty získala koalícia SaS, KDH, Sme rodina, Šanca, troch poslancov bude mať Smer-SD, Most-Híd. Do levického mestského parlamentu sa dostal aj jeden nominant strany Spolu – občianska demokracia. TASR informovala mestská volebná komisia.

4:10
Novým primátorom Námestova sa stane obchodný zástupca Milan Hubík (nezávislý). Vyplýva to z neoficiálnych priebežných výsledkov, ktoré TASR poskytol zapisovateľ mestskej volebnej komisie v Námestove Martin Panek.

Hubík získal celkom 1616 hlasov, doterajší primátor Námestova Ján Kadera (Smer-SD, SNS) 1127 a Dávid Tarčák dostal 727 hlasov. Volebná účasť v Námestove dosiahla 55,35 percenta.


4:05
Jaroslav Polaček
(SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS), ktorý sa podľa neoficiálnych výsledkov sobotňajších (10.11.) komunálnych volieb stal novým primátorom Košíc, sa poďakoval voličom, tímu aj rodine. "Dovoľte mi, aby som toto víťazstvo venoval svojmu synovi, ktorého som rok nevidel. Toto víťazstvo je pre neho," vyhlásil počas volebnej noci. Reagoval tým na kauzu, ktorá rezonovala v predvolebnej kampani.

3:58
Novým primátorom Ilavy bude nezávislý kandidát, 49-ročný ekonóm Viktor Wiedermann. V sobotných (10. 11.) komunálnych voľbách získal 1740 hlasov (69,96 %) a vo funkcii vystrieda Štefana Daška (nezávislý). Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR.

3:57
Mesto Revúca povedie v nasledujúcom volebnom období doterajší viceprimátor Július Buchta (Smer-SD, SNS). Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR na svojej internetovej stránke.

Buchta získal dovedna 1760 hlasov (48,41 percenta) z celkovo 3635 platných hlasov. Volebná účasť v Revúcej dosiahla úroveň 36,95 percenta.

3:53
Prievidzu
aj nasledujúce štyri roky povedie Katarína Macháčková (Spolu-občianska demokracia). V sobotňajších (10.11.) voľbách do orgánov samosprávy obcí porazila svojich šiestich protikandidátov. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov volieb volebného štábu Macháčkovej.

3:52
Kandidát na primátora mesta Bratislava Ján Mrva priznal porážku. Uviedol, že neskrýva sklamanie a zablahoželal Matúšovi Vallovi, ktorý bude podľa predbežných výsledkov novým primátorom Bratislavy.

3:50
Primátorom Nových Zámkov zostáva aj na nasledujúce štyri roky 44-ročný Otokar Klein, ktorý kandidoval ako nezávislý. Podľa informácií zo Štatistického úradu SR súčasný novozámocký primátor obhájil svoju funkciu.

3:49
Mesto Ružomberok bude najbližšie štyri roky opätovne viesť úradujúci primátor Igor Čombor (nezávislý). Vyplýva to zo zápisnice, ktorú v nedeľu zverejnila mestská volebná komisia na webovej stránke mesta Ružomberok.

3:45
Liptovský Mikuláš
bude nasledujúce štyri roky opätovne viesť úradujúci primátor Ján Blcháč (Smer-SD, SNS, Národná koalícia). Vyplýva to z neoficiálnych priebežných výsledkov, ktoré pre TASR poskytla zapisovateľka mestskej volebnej komisie Miroslava Javornická.

3:43
Turčianske Teplice
povedie aj nasledujúce volebné obdobie Igor Hus (nezávislý). Úradujúci primátor v sobotňajších voľbách do orgánov samosprávy obcí porazil svojich troch mužských protikandidátov. Vyplýva to z výsledkov volieb, ktoré tamojšia mestská volebná komisia zverejnila na webe mesta.

3:42
Staronovým primátorom Šale sa stal Jozef Belický. Kandidoval ako nezávislý kandidát, svoj hlas mu odovzdalo 3550 voličov. Ako potvrdil predseda mestskej volebnej komisie František Botka, v zozname voličov bolo zapísaných 18.505 voličov. Na hlasovaní sa zúčastnilo 4487 voličov, platných bolo 4411 hlasovacích lístkov.

3:41
Primátorom mesta Žilina bude 55-ročný Peter Fiabáne, nezávislý kandidát s podporou OĽaNO, SaS, Sme rodina, Nova, Progresívne Slovensko, OKS, Šanca. V sobotňajších komunálnych voľbách zvíťazil spomedzi siedmich kandidátov. Vyplýva to zo zápisnice, ktorú zverejnila mestská volebná komisia na internetovej stránke mesta Žilina.

3:40
Prievidzu
aj nasledujúce štyri roky povedie Katarína Macháčková (Spolu-Občianska demokracia). V sobotňajších voľbách do orgánov samosprávy obcí porazila svojich šiestich protikandidátov. Vyplýva to z výsledkov volieb z volebného štábu Macháčkovej.

3:32
Starostkou Čunova zostane aj naďalej Gabriela Ferenčáková. V sobotňajších voľbách ju podporilo 63,03 percenta voličov, dokopy získala 535 hlasov. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR.

3:31
Súčasná primátorka Prešova Andrea Turčanová (KDH, OĽaNO, NOVA) povedie mesto aj v ďalšom volebnom období. Podľa oficiálnych výsledkov podpísaných mestskou volebnou komisiou Turčanová získala 14.205 hlasov a jej protikandidát Pavel Hagyari 8921 hlasov.

3:30
Priebežné neoficiálne výsledky po sčítaní 54,61 okrskových zápisníc potvrdzujú, že primátorom Bratislavy sa pravdepodobne stane Matúš Vallo (Progresívne Slovensko, Spolu). Pred druhým Václavom Mikom (nezávislý) má náskok vyše 12 percent.

3:28
Bratislave sa podarila veľká vec, dokázali sme to. Týmito slovami, so svojím tímom za chrbtom, oznámil víťazstvo vo voľbách primátora hlavného mesta SR Matúš Vallo kandidujúci s podporou mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia.

3:23
Václav Mika
, ktorý sa ako nezávislý uchádzal v sobotných komunálnych voľbách o post šéfa bratislavskej samosprávy, zablahoželal k víťazstvu svojmu súperovi Matúšovi Vallovi (kandidát s podporou Progresívneho Slovenska a Spolu – občianskej demokracie).

3:22
Podľa prvých oficiálnych výsledkov volieb bude v mestskom zastupiteľstve v Trnave v nasledujúcom volebnom období zasadať 28 nezávislých a traja stranícki poslanci. TASR o tom informoval hovorca radnice Pavol Tomašovič.

3:21
Ján Polaček
reaguje na neoficiálne výsledky volieb v Košiciach.3:19
Novým primátorom Martina sa stane 68-ročný Ján Danko (nezávislý), ktorý zvíťazil spomedzi ôsmich kandidátov. Vyplýva to zo zápisnice, ktorú zverejnila mestská volebná komisia na internetovej stránke mesta Martin.

3:16
Reakcia víťaza volieb v Bratislave Matúša Valla.3:13
Vo Vranove nad Topľou zostáva primátorom Ján Ragan (nezávislý). Svoj hlas mu odovzdalo 2765 voličov. Vyplýva to z konečných neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnili na webovej stránke mesta.

3:11
Novou primátorkou Topoľčian sa stala 45-ročná Alexandra Gieciová, ktorá kandidovala ako nezávislá. Podľa priebežných neoficiálnych informácií zo Štatistického úradu SR súčasná prednostka mestského úradu získala 5148 hlasov z celkového počtu 8952 odovzdaných platných hlasovacích lístkov.

3:08
V Senici sa novým primátorom podľa neoficiálnych výsledkov stal Martin Džačovský, ktorý bol doteraz poslancom v mestskom zastupiteľstve.

3:07
Primátorom Čadce zostane 53-ročný Milan Gura (nezávislý), ktorý zvíťazil v konkurencii troch kandidátov. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré Štatistický úrad SR zverejnil na svojej internetovej stránke.

3:05
Kandidát na primátora mesta Bratislava Ján Mrva priznal porážku v komunálnych voľbách. Uviedol, že neskrýva sklamanie a zablahoželal Matúšovi Vallovi, ktorý bude podľa predbežných výsledkov novým primátorom Bratislavy.

3:04
Mesto Dolný Kubín bude nasledujúce štyri roky viesť nový primátor Ján Prílepok (nezávislý). Vyplýva to z neoficiálnych priebežných výsledkov, ktoré pre TASR v nedeľu poskytol predseda mestskej volebnej komisie v Dolnom Kubíne Anton Ošťadnický.

3:02
Post primátora Malaciek v komunálnych voľbách obhájil Juraj Říha, ktorý kandidoval ako nezávislý. Podľa neoficiálnych výsledkov zverejnených na webovej stránke mesta získal 5043 hlasov, čo predstavuje takmer 87 percent.

3:01
Mesto Rožňava povedie v nasledujúcom volebnom období Michal Domik (nezávislý), ktorý porazil súčasného primátora Pavla Burdigu a ďalších štyroch kandidátov. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR na svojej internetovej stránke.

2:58
Jaroslav Polaček
(SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS), ktorý sa podľa neoficiálnych výsledkov sobotňajších komunálnych volieb stal novým primátorom Košíc, sa poďakoval voličom, tímu aj rodine.

2:57
Priebežné výsledky komunálnych volieb Štatistického úradu SR potvrdzujú víťazstvo Jaroslava Polačeka (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS) v boji o kreslo primátora Košíc.

2:56
Brífing primátora Bratislavy Matúša Valla.


2:49
Vo volebnom štábe 31-ročného nezávislého kandidáta Mareka Hattasa sa už naplno rozbehli oslavy po tom, ako sa podľa predbežných výsledkov stal primátorom Nitry. K víťazstvu mu už zablahoželal aj dosluhujúci primátor Jozef Dvonč.

2:47
Novým primátorom Levíc sa stal 56-ročný Ján Krtík, ktorý kandidoval ako nezávislý. Terajší zástupca primátora získal 2920 hlasov z celkového počtu 9447 platných voličských lístkov, informovali členovia mestskej volebnej komisie v Leviciach.

2:46
"Neviem skryť sklamanie," povedal po sčítaní cca 30 percent hlasov v Bratislave kandidát na primátora Ján Mrva a priznal porážku.

2:44
Bánovce nad Bebravou povedie nasledujúce volebné obdobie pedagogička a školská psychologička Rudolfa Novotná (nezávislá). Mestská a trenčianska krajská poslankyňa porazila v sobotňajších (10.11.) voľbách do orgánov samosprávy obcí svojich šiestich protikandidátov, vrátane súčasného primátora Mariána Chovanca (nezávislý). Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov volieb, ktoré TASR poskytla tamojšia mestská volebná komisia.

2:42
Novým primátorom hlavného mesta SR Bratislavy bude Matúš Vallo, ktorý kandidoval s podporou mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko a Spolu-občianska demokracia. Pred novinárov predstúpil potom, čo má po viac ako štvrtine spočítaných okrskov výrazný náskok pred ostatnými protikandidátmi, ktorí už priznali volebnú porážku.

2:41
Primátorom najmenšieho mesta na Liptove - Liptovského Hrádku zostane Branislav Tréger (nezávislý). Vyplýva to z neoficiálnych priebežných výsledkov, ktoré pre TASR v nedeľu poskytla členka mestskej volebnej komisie v Liptovskom Hrádku Martina Harichová.

2:40
Staronovým primátorom Popradu sa stal Anton Danko. Podľa neoficiálnych výsledkov porazil svojich protivníkov a po štvorročnej pauze tak bude opäť zastávať najvyššiu funkciu v meste.

2:39
V centrále M. Valla sa oslavuje víťazstvo


2:38
Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorý chcel tento post obhájiť v sobotných komunálnych voľbách ako nezávislý kandidát, zablahoželal svojmu súperovi Matúšovi Vallovi (kandidát s podporou Progresívneho Slovenska a Spolu – občianskej demokracie) k víťazstvu vo voľbách. Sčítaných v tom čase však nebolo ešte ani 30 percent hlasov.

2:37
Bánovce nad Bebravou
povedie nasledujúce volebné obdobie pedagogička a školská psychologička Rudolfa Novotná (nezávislá). Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov volieb, ktoré TASR poskytla tamojšia mestská volebná komisia.

2:36
Kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika uznal svoju porážku v tohtoročných komunálnych voľbách. Za víťaza v hlavnom meste označil Matúša Valla.

2:34
Na čele Lučenca bude aj v nasledujúcom volebnom období súčasná primátorka Alexandra Pivková (nezávislá). Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR na svojej internetovej stránke.

2:33
Primátorom Kežmarku ostáva aj v ďalšom volebnom období Ján Ferenčák, ktorý kandidoval s podporou koalície strán Smer-SD, SNS a Most-Híd. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb, ktoré predbežne zverejnil Štatistický úrad SR.

2:32
Podľa predbežných výsledkov sa víťazom sobotňajších komunálnych volieb v Humennom stal kandidát na primátora Miloš Meričko (OĽaNO, KHD, SaS, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, Spolu - občianska demokracia). Dosluhujúca primátorka Jana Vaľová (Smer-SD) priznala prehru na sociálnej sieti.

2:30
Václav Mika priznal porážku v komunálnych voľbách, kde sa uchádzal o post primátora Bratislavy.

2:29
Banskobystričan Nosko reaguje na priebežné výsledky volieb.2:27
Novým primátorom Piešťan by sa podľa priebežných neoficiálnych výsledkov mal stať Peter Jančovič (nezávislý). Doterajší mestský poslanec porazil súčasného primátora Miloša Tamajku a ďalších sedem protikandidátov.

2:21
Kreslo primátora v Košiciach pravdepodobne získa Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS). V komunálnych voľbách sa mu podarilo získať 43,05 percenta hlasov po sčítaní 66,33 percenta okrskových zápisníc. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov Štatistického úradu SR. Dosluhujúci viceprimátor Martin Petruško (Smer-SD, SNS) už priznal porážku.

2:19
Novým primátorom Kysuckého Nového Mesta sa stane 45-ročný Marián Mihalda (nezávislý), ktorý zvíťazil spomedzi desiatich kandidátov. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré Štatistický úrad SR zverejnil na svojej internetovej stránke.

2:18
Primátorom Košíc sa pravdepodobne stane Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS), ktorý doposiaľ získal 42,95 percenta hlasov. Aktuálne je spracovaných 62,31 percenta okrskových zápisníc. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR.

2:17
Protikandidát Richarda Rybníčka (nezávislý) v boji o primátorské kreslo v Trenčíne Miloš Mičega (nezávislý) priznal na svojom facebookovom profile porážku, Rybníčkovi zablahoželal.

2:16
Novou primátorkou mesta Skalica sa podľa neoficiálnych výsledkov stala Anna Mierna (NOVA, SaS, OĽaNO). Potvrdil to predseda volebnej komisie v Skalici Michal Srholec.

2:15
Neúspech vo voľbách a odchod z radnice priznal na sociálnej sieti primátor Hlohovca Miroslav Kollár (nezávislý).

2:14
Aj po sčítaní 20,69 percenta okrskových zápisníc vedie v súboji o post primátora Bratislavy naďalej Matúš Vallo (Progresívne Slovensko, Spolu) so ziskom 35,52 percenta hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR.

2:12
Volebná centrála u M. Valla


2:11
Marek Hattas
sa teší z priebežného vedenia vo voľbách.
 

Na snímke kandidát na primátora Nitry Marek Hattas reaguje na priebežné výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí počas volebnej noci v Nitre 10. novembra 2018.

Foto: TASR - Henrich Mišovič

 


2:10
Primátorom mesta Tvrdošín zostáva aj nasledujúce volebné obdobie Ivan Šaško (nezávislý). Úradujúci primátor porazil v sobotňajších komunálnych voľbách štyroch protikandidátov. Vyplýva to z neoficiálnych priebežných výsledkov, ktoré TASR poskytla zapisovateľka mestskej volebnej komisie v Tvrdošíne Klementína Šaradinová.

2:09
Po spracovaní dvoch tretín zápisníc miestnych volebných komisií je volebná účasť v komunálnych voľbách 52,66 percent. Vyplýva to z údajov, ktoré na svojej webovej stránke zverejnil Štatistický úrad SR. Najviac starostov resp. primátorov, 37,72 percenta, zatiaľ získali nezávislí kandidáti.

2:07
Ivo Nesrovnal priznal porážku vo voľbách, zároveň zablahoželal M. Vallovi k víťazstvu.

2:05
Košický viceprimátor Martin Petruško (Smer-SD a SNS) priznal svoju porážku vo voľbách primátora mesta. Podľa priebežných neoficiálnych výsledkov v počte získaných hlasov výrazne zaostáva za Jaroslavom Polačekom (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS).

2:02
Ivan Tásler o voľbách v Bratislave.


2:01
V kresle primátora Nového Mesta nad Váhom bude aj v nasledujúcom štvorročnom volebnom období Jozef Trstenský (Smer-SD). Informuje o tom mesto na svojej webovej stránke.

Úradujúcemu primátorovi mesta dalo hlas 3738 voličov, druhý v poradí, viceprimátor Vladimír Fraňo získal 2003 hlasov.

1:59
Peter Fiabáne reaguje na priebežné výsledky volieb


1:58
Reakcia na priebežné výsledky kandidáta na primátora Nitry M. Hattasa


1:56
Takto to vyzerá vo volebnom štábe M. Valla


1:53
Novým primátorom Nitry sa stal podľa neoficiálnych výsledkov 31-ročný Marek Hattas. Na post primátora kandidoval ako nezávislý. Hattas vystrieda vo funkcii Jozefa Dvonča, ktorý priznal svoju porážku a zablahoželal víťazovi.

1:52
Ján Nosko
sa teší z výsledkov volieb.
 

Na snímke kandidát na primátora Banskej Bystrice Ján Nosko (vľavo) reaguje na priebežné výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí počas volebnej noci v Banskej Bystrici 11. novembra 2018.

Foto: TASR - Dušan Hein

 


1:51
Po sčítaní viac ako polovice hlasov vedie v boji o post primátora v Košiciach s náskokom Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS). Podarilo sa mu získať 42,66 % hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR.

1:50
Primátorom Myjavy zostane aj v najbližšom štvorročnom volebnom období úradujúci primátor Pavel Halabrín (Starostovia a nezávislí kandidáti). Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb.

Pavel Halabrin

Foto: TASR - Radovan Stoklasa

 


1:48
Primátorom Starej Ľubovne ostáva v novom volebnom období Ľuboš Tomko (nezávislý). Pre TASR potvrdil, že získal viac ako 4100 hlasov a považuje sa za víťaza volieb.

1:44
Primátorom Žiliny by sa podľa priebežných neoficiálnych výsledkov mal stať Peter Fiabáne, nezávislý kandidát s podporou OĽaNO, SaS, Sme rodina, Nova, Progresívne Slovensko, OKS, Šanca. Informoval o tom na základe neoficiálnych výsledkov z 90 percent okrskových komisií, podľa ktorých zvíťazil s výrazným náskokom.

1:43
Aj po sčítaní 12,46 percenta okrskových zápisníc vedie v súboji o post primátora Bratislavy Matúš Vallo (Progresívne Slovensko, Spolu) so ziskom 34,65 percenta hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR.1:40
Búrlivá reakcia na prvé priebežné výsledky vo volebnom štábe Matúša Valla


1:38
Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS) si zatiaľ neuvedomuje, že s najväčšou pravdepodobnosťou bude novým primátorom Košíc. Pre TASR to uviedol v reakcii na to, že Martin Petruško (Smer-SD a SNS) pripustil svoju volebnú porážku.

Polaček v priebežnom sčítavaní hlasov odovzdaných v sobotňajších (10.11.) komunálnych voľbách výrazne vedie. "Je to ešte predčasné. Vidíme, ako sa trend vyvíja, nechajme tomu ešte trochu čas," povedal.

Jaroslav Polaček.

Foto: TASR/František Iván

 

1:30
Úradujúci primátor Trenčína Richard Rybníček povedie mesto aj v najbližších štyroch rokoch. Svoju výhru potvrdil po zrátaní 74 percent okrskových zápisníc, z ktorých získal 72 percent hlasov Trenčanov.

1:23
Priebežným lídrom v boji o kreslo primátora Košíc zostáva Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS). Získal zatiaľ 42,53 percenta hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR. Zatiaľ bolo spracovaných 36,68 percenta okrskových zápisníc.

1:19
Súčasný primátor Banskej Bystrice Ján Nosko obhájil pozíciu prvého muža mesta pod Urpínom. Informoval o tom sám na základe priebežných neoficiálnych výsledkov väčšiny spočítaných okrskov. Do tejto chvíle zvíťazil v 59 zo 77 okrskov zriadených na území mesta.

1:17
Košický viceprimátor Martin Petruško (Smer-SD a SNS), ktorý kandidoval na primátora mesta, pripustil svoju volebnú porážku. Podľa priebežných neoficiálnych výsledkov v počte získaných hlasov výrazne zaostáva za Jaroslavom Polačekom (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS).

1:16
Partizánske
aj nasledujúce volebné obdobie povedie Jozef Božik (nezávislý). Úradujúci primátor porazil v sobotňajších (10.11.) voľbách do orgánov samosprávy obcí svojho jediného protikandidáta. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré TASR poskytla tamojšia mestská volebná komisia.

1:15
Po spracovaní takmer polovice zápisníc miestnych volebných komisií je volebná účasť v komunálnych voľbách 53,25 percent. Vyplýva to z údajov, ktoré na svojej webovej stránke zverejnil Štatistický úrad SR.

1:14
Novým primátorom Nitry sa stal podľa neoficiálnych výsledkov 31-ročný Marek Hattas. Na post primátora kandidoval ako nezávislý. Hattas vystrieda vo funkcii Jozefa Dvonča, ktorý priznal svoju porážku a zablahoželal víťazovi.

1:11
Bročka o predbežných výsledkoch volieb a o víziách do budúcna.


1:09
Súčasná primátorka Prešova Andrea Turčanová podľa neoficiálnych výsledkov zvíťazila nad Pavlom Hagyarim a obhájila tak svoj post. V súčasnosti sú spočítané hlasy vo viac ako polovici volebných okrskoch a rozdiel hlasov je takmer 3700. Hagyari priznal volebnú porážku, zablahoželal víťazke a zároveň uviedol, že o štyri roky už kandidovať neplánuje.

1:07
Po sčítaní 5,73 percenta okrskových zápisníc vedie v súboji o post primátora Bratislavy Matúš Vallo (Progresívne Slovensko, Spolu) so ziskom 33,72 percenta hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR.

1:06
Primátorom Považskej Bystrice zostane aj v najbližšom štvorročnom volebnom období úradujúci primátor Karol Janas (Smer-SD, SNS, Strana zelených). Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb.

1:04
Úradujúci primátor Trenčína Richard Rybníček (nezávislý) povedie mesto aj v najbližších štyroch rokoch. Svoju výhru v komunálnych voľbách potvrdil po zrátaní 74 percent hlasov, z ktorých získal 72 percent hlasov Trenčanov.

1:03
Po sčítaní viac ako štvrtiny hlasov vedie v Košiciach v boji o kreslo primátora Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS). Podarilo sa mu získať 42,05 % hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR. Zatiaľ bolo spracovaných 25,12 % okrskových zápisníc.

1:02
Partizánske
aj nasledujúce volebné obdobie povedie Jozef Božik (nezávislý). Úradujúci primátor porazil v sobotňajších voľbách do orgánov samosprávy obcí svojho jediného protikandidáta. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré TASR poskytla tamojšia mestská volebná komisia.

0:58
Súčasný primátor Banskej Bystrice Ján Nosko obhájil pozíciu prvého muža mesta pod Urpínom. Informoval o tom sám na základe predbežných výsledkov väčšiny spočítaných okrskov.

0:56
Podľa neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb v Trnave predbežne vedie súčasný primátor Peter Bročka. Podľa hovorcu radnice Pavla Tomašoviča je spracovaná približne polovica okrskových zápisníc. Bročka by mal svoj post obhájiť v konkurencii šiestich protikandidátov. Poďakoval všetkým voličom, podľa jeho slov u nich zavážilo, ako sa mesto posunulo v uplynulých štyroch rokoch dopredu.

00:54
OĽaNO verí, že kandidát na primátora Bratislavy Ján Mrva má šancu vyhrať v komunálnych voľbách. Uviedla to v nedeľu krátko po polnoci poslankyňa Národnej rady (NR) SR Veronika Remišová (OĽaNO), ktorá prišla Mrvu podporiť do jeho volebného štábu.

00:53
Poslanec Národnej rady Ján Podmanický obhájil post starostu v obci Stará Bystrica. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

00:49
Primátorom Žiliny by sa podľa priebežných neoficiálnych výsledkov mal stať Peter Fiabáne. Informoval o tom na základe neoficiálnych výsledkov z 50 percent okrskových komisií.

00:47
Brífing A. Turčanovej


00:46
Po sčítaní prvých 0,74 % okrskových zápisníc vedie v súboji o post primátora Bratislavy Matúš Vallo (Progresívne Slovensko, Spolu) so ziskom 39,18 percenta hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR.

00:45
Kandidáta na primátora Košíc Jaroslava Polačeka (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS) prišiel do volebnej centrály podporiť aj predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka. Podľa jeho slov ide o historicky najväčšiu šancu na dobrú spoluprácu medzi vyšším územným celkom a mestom Košice.

00:42
V boji o kreslo primátora v Košiciach stále vedie Jaroslav Polaček. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR. Zatiaľ bolo spracovaných 12,56 percenta okrskových zápisníc.

00:41
Po spracovaní viac ako tretiny zápisníc miestnych volebných komisií je volebná účasť v komunálnych voľbách 52,05 percent. Vyplýva to z údajov, ktoré na svojej webovej stránke zverejnil Štatistický úrad SR.

0:35
Po sčítaní prvých 0,74 % okrskových zápisníc vedie v súboji o post primátora Bratislavy Matúš Vallo so ziskom 39,18 % hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR.

0:33
Po zrátaní 50 percent odovzdaných hlasovacích lístkov v Trenčíne vedie v súboji dvojice kandidátov na primátora mesta úradujúci primátora Richard Rybníček (nezávislý), ktorému zatiaľ odovzdalo hlas 70,54 percent voličov.

0:28
Podľa neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb v Trnave predbežne vedie súčasný primátor Peter Bročka. Podľa hovorcu radnice Pavla Tomašoviča je spracovaná približne polovica okrskových zápisníc.

00:27
Starosta Štrby je rekordérom, vo funkcii bude desiate volebné obdobie. Po prvý raz v histórii však v komunálnych voľbách nemal súpera, a tak mu na zvolenie stačil jediný hlas.

0:24
Mesto Žiar nad Hronom
povedie ďalšie štyri roky staronový primátor a poslanec Národnej rady SR Peter Antal (Most-Híd, Smer-SD, SNS). Podľa neoficiálnych výsledkov, ktoré mesto zverejnilo na sociálnej sieti, získal vo voľbách 76,99 percenta hlasov.

0:23
V súboji o primátora Košíc zatiaľ vedie Jaroslav Polaček. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR. Zatiaľ bolo spracovaných 3,01 % okrskových zápisníc.

0:21
Dosluhujúca primátorka mesta Humenné Jana Vaľová (Smer-SD) priznala na sociálnej sieti prehru. Voličom sa poďakovala za každý hlas a zároveň uviedla, že zanecháva mesto v lepšom stave.

0:18
Volebný štáb Jána Mrvu


0:13
V boji o post primátora Prešova podľa doterajších predbežných neoficiálnych výsledkov vedie súčasná primátorka Andrea Turčanová.

0:12
Po spracovaní takmer desiatich percent zápisníc miestnych volebných komisií je volebná účasť v komunálnych voľbách 48,51 percenta. Vyplýva to z údajov, ktoré na svojej webovej stránke zverejnil Štatistický úrad SR.
 

10. novembra23:49
V súboji o post primátora Košíc vedie po sčítaní prvého percenta okrskových zápisníc Jaroslav Polaček. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR.

23:46
V Prešovskom kraji
sa počas dňa nevyskytli vážnejšie problémy v súvislosti s komunálnymi voľbami. Polícia nezaznamenala vážne narušenie verejného poriadku. Volebné miestnosti sa uzatvorili o 22.00 h v 661 obciach a mestách. V Jurkovej Voli v okrese Svidník, Girovciach v okrese Vranov nad Topľou a Ondavke pri Bardejove sa pre nezáujem o miesta poslancov či starostu voľby nekonali.

23:44
Po zrátaní 14 percent odovzdaných hlasovacích lístkov v Trenčíne vedie v súboji dvojice kandidátov na primátora mesta úradujúci primátora Richard Rybníček (nezávislý), ktorému zatiaľ odovzdalo hlas 74 percent voličov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov volieb, informovala zapisovateľka mestskej volebnej komisie v Trenčíne Iveta Plešová.

23:40
"Ak Matúš Vallo nevyhrá, nahrávame nový album," uviedol Lasky z Pary. Pred žiadnym koncertom nemá trému, no teraz pri očakávaní výsledku svojho kamaráta z kapely Para vo voľbách primátora Bratislavy nervozitu cíti. Pre TASR to priznal spevák Pary Lasky, ktorý vo volebnej centrále Matúša Valla očakáva spolu s ďalšími podporovateľmi zverejnenie výsledkov v sobotných komunálnych voľbách.

23:36
Volebný štáb Matúša Valla23:35
Je rozhodujúce, že sme zatvorili knihu kampane a teraz uvidíme, akú knihu otvoríme. Či to bude kniha práce od prvého dňa, alebo kniha, ktorá bude skúsenosťou. Skonštatoval to na brífingu Václav Mika (nezávislý) po uzatvorení volebných miestností sobotňajších volieb primátora Bratislavy. Na výsledky spolu so svojím tímom, rodinou, priateľmi a podporovateľmi čaká v jednej z reštaurácií na pravom brehu Dunaja.

23:31
Post primátora mesta Medzilaborce v sobotňajších komunálnych voľbách podľa predbežných výsledkov obhájil súčasný primátor Vladislav Višňovský (Smer-SD). Informoval o tom na sociálnej sieti.

23:29
Poslanec Národnej rady (NR) SR Ľubomír Petrák (Smer-SD) obhájil svoj post starostu Hurbanovej Vsi. Vyplývy to z neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

23:22
Polícia v Rimavskej Sobote vyšetruje prípad podozrenia z volebnej korupcie, ku ktorej údajne malo dôjsť na rómskom sídlisku Dúžavská cesta. Informáciu TASR potvrdil zapisovateľ obvodnej volebnej komisie a vedúci odboru všeobecnej vnútornej správy Okresného úradu Rimavská Sobota Lukáš Kvietok.

23:20
Obvodná volebná komisia v Poprade zaznamenala počas sobotňajšieho dňa zvýšený počet pozorovateľov priebehu volieb. Zapisovateľ Obvodnej volebnej komisie v Poprade Ladislav Maličký pre TASR potvrdil, že ich počet sa z roka na rok zvyšuje a bolo občas potrebné ich usmerniť.

23:12
V predchádzajúcich rokoch bola účasť v komunálnych voľbách v Banskej Bystrici nízka, súčasný primátor Ján Nosko, ktorý v nich kandidoval ako nezávislý s podporou Smeru-SD a SNS, verí, že teraz prišlo viac občanov. Na výsledky volieb čaká s rodinou, známymi a priateľmi v jednej z banskobystrických reštaurácií na Námestí SNP.

23:10
Atmosféra v centrále volebného štábu kandidáta Jána Mrvu.


23:05
Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK, Nova, OKS) ako jeden z kandidátov na post primátora Košíc prišiel do svojej volebnej centrály v jednom z košických hotelov približne o 22.40 h. "Myslím si, že už dávno sme sa vyjadrili, že uvažujeme o výhre. Verím, že nám to vyjde," povedal pre novinárov.

23:01
Vo volebnom štábe súčasnej primátorky Prešova Andrey Turčanovej v krajskej centrále KDH je momentálne pokojná atmosféra. Podporiť ju prišli kandidáti na poslancov, priatelia a stranícki reprezentanti.

22:59
Kandidát na primátora Bratislavy Ján Mrva sa chystá byť úspešný. Uviedol v priestoroch bratislavskej reštaurácie Moree, kde čaká na výsledky komunálnych volieb so svojim tímom a podporovateľmi.

22:55
Z centrály Václava Miku.


22:52
Košický viceprimátor Martin Petruško, ktorý kandidoval na primátora mesta za Smer-SD a SNS, po uzatvorení volebných miestností nechcel tipovať konečný výsledok. So svojou kampaňou však vyjadril spokojnosť a celkovo dobrý pocit.

22:45
Komunálne voľby mali pokojný charakter. Vyskytli sa len miestne problémy. Uviedol predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány.

"Základný dojem je, že voľby prebehli vcelku pokojne, korektne. Ak sa vyskytli jednotlivé problémy, mali výrazne miestny charakter. Určité otázky vznikali, pokiaľ ide o pôsobenie pozorovateľov v jednotlivých volebných miestnostiach, kde však štátna komisia usmerňovala situáciu," zhodnotil.

22:42
Strana Smer–SD
chce bez ohľadu na výsledky komunálnych volieb poďakovať všetkým občanom Slovenskej republiky, ktorí sa ich zúčastnili. Naďalej si želá vynikajúce vzťahy s obcami a mestami – najmä zastúpenými v Združení miest a obcí Slovenska a robí všetko pre to, aby sa slovenská samospráva ďalej úspešne rozvíjala. Uvádza sa to v stanovisku strany k sobotným voľbám do orgánov samospráv obcí.

22:40
Polícia v Sobranciach prijala v sobotu v súvislosti s komunálnymi voľbami trestné oznámenie. Volič mal mať na lístku napísané čísla kandidátov na poslancov.

22:36
Volebná centrála Iva Nesrovnala


22:33
Sobotňajšie voľby do orgánov samosprávy obcí boli na hornej Nitre pokojné a bez problémov. Pre TASR to potvrdili zástupcovia okresných volebných komisií v Prievidzi a Bánovciach nad Bebravou.

22:30

Volebná centrála Václava Miku


22:21
Václav Mika počas príchodu do svojej volebnej centrály v Bratislave.

Na snímke kandidát na post primátora mesta Bratislava Václav Mika počas príchodu do svojej volebnej centrály v Bratislave v sobotu 10. novembra 2018 v Bratislave.

Foto: TASR Pavol Zachar

 


22:17
Ivo Nesrovnal prišiel do volebného štábu aj so synom.


22:16
Volebný štáb Matúša Valla je plný jeho prizanivcov.


22:14
K porušeniu zákona o voľbách a zákona o volebnej kampani malo dôjsť počas soboty v Michalovciach. Mestská volebná komisia v tejto súvislosti podala podnet na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

22:13
Ivo Nesrovnal prichádza so synom do svojej centrály po skončení volieb do orgánov samospráv obcí.

Na snímke kandidát na primátora Bratislavy a súčasný primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal prichádza so synom do svojej centrály po skončení volieb do orgánov samospráv obcí. Bratislava, 10. novembra 2018.

Foto: TASR - Martin Baumann

 22:08
S miernym napätím, no predovšetkým pokorou očakáva výsledky sobotňajších primátorských volieb v Bratislave Matúš Vallo, ktorého podporovali mimoparlamentné strany Progresívne Slovensko a Spolu-Občianska demokracia. Uviedol to pred novinármi v bratislavskej Novej Cvernovke, kde spolu so svojím tímom a podporovateľmi očakáva vyhlásenie výsledkov.

Vallo si myslí, že pre víťazstvo urobil so svojím tímom všetko, no vie, že "v rukách" to mali voliči. Nechcel sa pasovať za favorita podľa posledných zverejnených prieskumov. "Môže to byť zradné, cítil som však veľkú podporu verejnosti," povedal.

22:06
Veľmi pokojný priebeh mali sobotňajšie komunálne voľby v Leviciach. Podľa slov zapisovateľky mestskej volebnej komisie Eleny Kuštekovej nemuseli členovia volebných komisií riešiť žiadny väčší problém.

22:05
Bratislavčania rozhodnú na základe reálnych výsledkov, ktoré vidia v uliciach. Ja si však verím. Vo svojom volebnom štábe v jednom z hotelov na bratislavskom nábreží to vyhlásil súčasný primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, ktorý chce tento post obhájiť aj v sobotných komunálnych voľbách.

"Verím si od začiatku týchto volieb. Vykonali sme obrovský kus roboty a môžem sa v pokoji pozrieť na seba do zrkadla. Viem, čo pred nami je a čo treba spraviť. Som ten posledný, ktorý by hovoril, že v Bratislave je všetko v poriadku," skonštatoval Nesrovnal.

22:00
Komunálne voľby sa skončili.

Správu budeme aktualizovať


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Komunálne voľby 208: Účasť vo voľbách je zatiaľ viac ako 50 % (11. 11. 2018)
 Komunálne voľby 2018: V TSK môžu voliť primátorov, starostov a poslancov v 651 okrskoch (10. 11. 2018)
 Komunálne voľby 2018: Takmer 3000 miest a obcí si volí nových starostov a primátorov (10. 11. 2018)
 V obci s najstaršou pútnickou tradíciou sa začali voľby bez problémov (10. 11. 2018)
 Komunálne voľby 2018: Volebné komisie pôjdu s prenosnými urnami do nemocnice i väzníc (10. 11. 2018)
 Komunálne voľby 2018: Pri voľbe miestnych poslancov si treba dávať pozor na počet krúžkov (10. 11. 2018)
 Komunálne voľby 2018: Komunálne voľby sa v Bratislave začali načas a bez problémov (10. 11. 2018)
 Komunálne voľby 2018: Podnety môžu voliči hlásiť aj na linke štátnej volebnej komisie (10. 11. 2018)nasledujúci článok >>
V okresoch Martin a Turčianske Teplice je priebeh volieb pokojný
<< predchádzajúci článok
Merkelová si pripomenula 100. výročie volebného práva žien v Nemecku

Komunálne voľby 2018: Priebežné výsledky komunálne voľby 2018 na Slovensku - diskusné fórum čitateľov