06. marca 2010

Koncert LeBrona Jamesa zatienil kolaps Stuckeyho

Clevelandská Quicken Loans Arena videla v piatkovom stretnutí basketbalovej NBA s Detroitom šou v podaní jedného muža LeBrona Jamesa, ktorú ale zatienil moment z ...

Rodney Stuckey

NEW YORK 6. marca (WEBNOVINY) - Clevelandská Quicken Loans Arena videla v piatkovom stretnutí basketbalovej NBA s Detroitom šou v podaní jedného muža LeBrona Jamesa, ktorú ale zatienil moment z tretej štvrtiny, keď hráč hostí Rodney Stuckey skolaboval. Rozohrávač práve rozdával rady švédskemu nováčikovi Jonasovi Jerebkovi, keď pocítil nevoľnosť, posadil sa na lavičku, požiadal o vodu a vzápätí v bezvedomí klesol do náručia kondičného trénera Pistons Arnieho Kandera. Zatiaľ čo bol Stuckey v opatere lekárov, hráči domácich športovo vytvorili kruh okolo svojej lavičky a modlili sa. To isté potom oba tímy spoločne zopakovali v stredovom kruhu. "Je stabilizovaný, čo je dobrá správa. Myslím si, že bude v poriadku,“ referoval po zápase tréner hostí John Kuester, ktorý uplynulé dve sezóny robil asistenta Mikovi Brownovi v Clevelande.

Otrasení aktéri zápas dohrali, LeBron James si pripísal 40 bodov a 13 doskokov a po záverečnom klaksóne prezradil, že iba vo štvrtok sledoval dokument pri príležitosti 20. výročia úmrtia basketbalistu univerzity Loyola Marymount Hanka Gathersa, ktorý skolaboval počas zápasu. "Bola to prvá vec, na ktorú som pomyslel. Veľmi som dúfal, aby sa ten prípad nezopakoval. Som rád, že je Rodney v poriadku. Poznám z tímu Pistons veľa chlapcov - Bena (Wallacea - pozn.), Ripa (Hamiltona - pozn.) a Taya (Prinecea - pozn.).“

Ak sa dalo očakávať zaváhanie niektorého z pomerne jasných papierových favoritov jedenástich piatkových stretnutí, potom to boli Los Angeles Lakers. Obhajca titulu zavítal do Charlotte, ktoré čakalo na svoje prvé víťazstvo pod vedením nového väčšinového majiteľa Michaela Jordana. Bobcats to na zverencov bývalého Jordanovho trénera zo Chicaga Phila Jacksona vedia a vyhrali na nimi aj v siedmom z ostatných deviatich vzájomných súbojov, tentoraz 89:83. "Neviem, čím to je. Ale to isté sa dá povedať o našej bilancii s Clevelandom,“ nedokázal vysvetliť úspešnosť Bobcats s lídrami konferencií Gerald Wallace.

Charlotte v základnej časti zdolalo najlepší tím súťaže Cavaliers 3:1 na zápasy, ale dvakrát prehralo s najslabším New Jersey, aj preto je až na deviatom mieste Východnej konferencie a stále zaostáva v boji o play-off za ôsmim Miami o dve víťazstvá. "Kvalitné mužstvá z nás dokážu dostať to najlepšie a vždy prilákajú aj veľa divákov. Príde New Jersey a v hľadisku je 500 ľudí,“ s dávkou zveličenia konštatoval Wallace. Lakers sa v Time Warner Cable Arene prezentovali predovšetkým katastrofálnou streľbou z poľa s úspešnosťou 36,2 percenta. Zo základnej päťky bol na tom paradoxne najlepšie známy „spaľovač“ pokusov Kobe Bryant, ktorý spotreboval na 9 presných košov 21 striel, netrafil ani jednu zo štyroch trojok a zaznamenal celkovo 26 bodov. "Bol na nás biedny pohľad,“ konštatoval jeden z najlepších hráčov súťaže.

Vo všetkých ostatných dueloch sa presadili tabuľkovo lepšie postavené tímy. Jasonovi Kiddovi prospela jednozápasová pauza, 17 bodmi a 12 asistenciami podporil svoj Dallas pri víťazstve 108:100 nad Sacramentom. Mavericks neprehrali už jubilejný desiaty súboj v rade. "Dajte nám vedenie a my prestaneme hrať pod oboma košmi,“ posťažoval sa po stretnutí v New Jersey tréner Orlanda Stan Van Gundy, ktorého zverenci dovolili outsiderovi v záverečnej štvrtine skresať 17-bodový náskok na osembodový. Napokon si však ustrážili výhru 97:87. Duel dvoch skvelých strelcov Carmela Anthonyho (34 bodov) a Dannyho Grangera (32) sa skončil individuálnym aj kolektívnym úspechom krídelníka Denveru, Grangerova Indiana prehrala v Colorade 114:122. Tridsaťbodovú hranicu prekonal 35. raz v sezóne aj Kevin Durant (32) a jeho Oklahoma City spravilo víťazstvom v Los Angeles nad Clippers (104:87) ďalší krok do play-off - prvého od roku 2005, keď ešte tím sídlil v Seattli. Nevídaných sedem strelcov s minimálne 20 bodmi na konte malo stretnutie Atlanty s Golden State. Obojstranne útočná partia sa skončila nečakane tesným triumfom domácich Hawks 127:122. Obrana Milwaukee naopak pracovala na jednotku, udržala vo Washingtone trápiacich sa Wizards na streleckom minime sezóny a skalp domácich získali Bucks až prekvapujúco ľahko - 102:74. Po štyroch prehrách našlo Toronto aj bez zraneného lídra Chrisa Bosha spôsob, ako zdolať New York (102:96). Kariérnym maximom 20 bodov im k tomu pomohol striedajúci Sonny Weems. San Antonio si aj štvrtý raz v sezóne poradilo s New Orleans (102:91), Boston šiesty raz v rade slávil úspech na palubovke divízneho rivala Philadelphie (96:86).

Piatok - sumáre:
Dallas - Sacramento 108:100
Najviac bodov: Nowitzki 31 (12 doskokov), Beaubois 22, Kidd 17 (12 asistencií) - Landry 21, T. Evans a Udrih po 20, štvrtiny: 24:26, 28:27, 33:19, 23:28, 19 954 divákov.

New Jersey - Orlando 87:97
Najviac bodov: B. Lopez 18, Harris 17 (10 asistencií), T. Williams 14 - M. Barnes 16, Nelson 15, V. Carter a J. Williams po 13, štvrtiny: 18:32, 25:18, 14:22, 30:25, 15 320 divákov

Denver - Indiana 122:114
Najviac bodov: C. Anthony 34, J.R. Smith 20, Billups 14 - Granger 32, T. Murphy 14, Hibbert a Rush po 12, štvrtiny: 38:28, 26:28, 33:26, 25:32, 19 155 divákov

Los Angeles Clippers - Oklahoma City 87:104
Najviac bodov: Kaman (15 doskokov) a C. Smith po 19, R. Butler 17 - Durant 32, Harden 17, Westbrook 15, štvrtiny: 21:31, 25:22, 23:25, 18:26, 18 497 divákov

Atlanta - Golden State 127:122
Najviac bodov: J. Smith 29, Horford 27 (15 doskokov), Bibby 23 - S. Curry 31 (11 asistencií), A. Morrow 21, Tolliver a Watson po 20, štvrtiny: 35:35, 28:28, 29:25, 35:34, 14 066 divákov

Charlotte - Los Angeles Lakers 98:83
Najviac bodov: S. Jackson 21, G. Wallace 17 (10 doskokov), T. Thomas 14 - Bryant 26, A. Bynum 14 (10 doskokov), Farmar 12, štvrtiny: 23:26, 26:17, 26:20, 23:20, 19 568 divákov

Cleveland - Detroit 99:92
Najviac bodov: L. James 40 (13 doskokov), Jamison 17, Varejao 16 (10 doskokov) - Prince 23, Hamilton 20, Villanueva 12, štvrtiny: 22:31, 24:24, 22:15, 31:22, 20 562 divákov

Washington - Milwaukee 74:102
Najviac bodov: Blatche a McGee (11 doskokov) po 13, Boykins 12 - Delfino a Bogut (10 doskokov) po 19, Salmons 17, štvrtiny: 19:28, 17:23, 19:30, 19:21, 16 963 divákov

Toronto - New York 102:96
Najviac bodov: Weems 20, Calderón 16, A. Johnson a Jack po 14 - Lee 23 (18 doskokov), Chandler 18, Gallinari a McGrady po 13, štvrtiny: 31:24, 22:28, 25:25, 24:19, 18 889 divákov

San Antonio - New Orleans 102:91
Najviac bodov: T. Parker 20, Ginobili 16, Bogans 15 - Collison 32, David West 22, M. Thornton 18, štvrtiny: 29:19, 25:26, 20:24, 28:22, 18 581 divákov

Philadelphia - Boston 86:96
Najviac bodov: L. Williams 22, Brand 17, Iguodala 14 - Garnett 22, Allen a Rondo (11 asistencií) po 16, štvrtiny: 25:23, 18:23, 24:28, 19:22, 19 008 divákov