Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. decembra 2006

Koruna po Vianociach opäť láme rekordy voči euruZhodnocovanie slovenskej koruny sa nezastavilo ani po pokojnej vianočnej atmosfére a v prvý pracovný deň opäť prepisuje históriu. Ako pokračoval díler UniBanky Patrik Malec, v stredu ráno koruna ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. decembra (WEBNOVINY) - Zhodnocovanie slovenskej koruny sa nezastavilo ani po pokojnej vianočnej atmosfére a v prvý pracovný deň opäť prepisuje históriu. Ako pokračoval díler UniBanky Patrik Malec, v stredu ráno koruna otvárala na úrovni 34,380 / 420 SKK/EUR, teda asi desať halierov nad piatkovým maximom. V popoludňajších hodinách však pod vplyvom nižšej likvidity na trhu dosiahla novú historickú úroveň, a to 34,250 SKK/EUR. "Nízka likvidita umožňuje zaznamenávať korune väčšie pohyby a kurz sa môže pohnúť hociktorým smerom," poznamenal díler.

Americký dolár sa voči euru kótoval na 1,3140 USD/EUR. Slovenská mena sa tak voči americkému doláru prepočítavala na 26,080 / 100 SKK/USD. Vzájomný pomer slovenskej koruny a jej českej menovkyne sa dostal na 1,2400 / 2410 SKK/CZK.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gazprom upozornil Európu na možné výpadky dodávok plynu
<< predchádzajúci článok
Krajina sa pripravuje na popravu bývalého diktátora