14. septembra 2008

Košičania s prvou prehrou vo futbale, ich skalp získala Nitra

Sedem ligových kôl aktuálnej sezóny najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy 2008/09 nepoznali futbalisti MFK Košice chuť prehry. Zverenci trénera Jána Kozáka st. odštartovali nový ročník ...

NITRA 14. septembra (WEBNOVINY) - Sedem ligových kôl aktuálnej sezóny najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy 2008/09 nepoznali futbalisti MFK Košice chuť prehry. Zverenci trénera Jána Kozáka st. odštartovali nový ročník najlepším možným spôsobom - šiestimi víťazstvami v rade. V 7. kole prišla na domácej pôde bezgólová remíza východniarov s úradujúcim vicemajstrom MŠK Žilina, aby v nasledujúcom kole po reprezentačnej prestávke pripravili prvú prehru pre Nováka a spol. hráči FC Nitra. Mužstvo okolo českého trénera Pavla Maluru sa na lídra Corgoň ligy výborne pripravilo. Na Štadióne pod Zoborom otváral skóre v 28. min gruzínsky legionár Liluašvili, tri minúty po zmene strán zvyšoval na 2:0 český stredopoliar Jan Gruber. Hostia dokázali už o ďalšie štyri minúty zásluhou Srba Nemanju Matiča znížiť na 1:2, no do konca zápasu už diváci ďalší gól nevideli. O všetky tri presné zásahy sa v šlágri 8. kola Corgoň ligy postarali hráči spoza hraníc. "Bol to dobrý ligový zápas. Úvod bol z našej strany rozháraný, podobne ako príprava na toto stretnutie. Súperovi sme veľmi veľa dovolili, zle sme riešili situácie a Nitra sa zaslúžene dostala do vedenia. V druhom polčase sme dostali druhý gól, dali sme šťastne na 2:1. Ďalší gól sme však už pridať nedokázali, takže domáci vyhrali zaslúžene,“ skonštatoval po zápase kormidelník MFK Ján Kozák st. Jeho zverenci zostávajú aj napriek strate všetkých troch bodov naďalej na čele ligového pelotónu. Zaváhanie Košičanov totiž nedokázali využiť Žilinčania, ktorí v sobotu večer uhrali pred vlastnými fanúšikmi s Ružomberkom remízu 1:1. Východniari majú aktuálne na svojom konte 19 bodov, úradujúci vicemajster na 2. priečke o jeden menej. SITA