03. februára 2011

Košice nenapodobnili Slovan a uštedrili HK Orange 20 debakel

Hokej - Slovnaft extraliga - vložený zápas 50. kola: HK Orange 20 - HC Košice 0:8 (0:2, 0:1, 0:5) Góly: 11. Michel Miklík (Jenčík, ...

bez nazvu Ilustračné fotoFoto: SITA/Ivan Fleischer

PÚCHOV 3. februára (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga - vložený zápas 50. kola:

HK Orange 20 - HC Košice 0:8 (0:2, 0:1, 0:5)
Góly: 11. Michel Miklík (Jenčík, Kristek), 20. Zálešák (Andrašovský), 33. Michel Miklík (J. Tabaček, Andrašovský), 44. Zálešák (Deyl, Jenčík), 46. Jenčík (Zálešák, Fabuš), 46. Deyl (Andrašovský, Michel Miklík), 55. Jenčík (S. Gron), 59. S. Gron (Dravecký, Šeda)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Jonák - Návratek, J. Tvrdoň, 699 divákov

HK Orange: Riečický - Čerešňák, Macejko, Trška, Pokovič, Perniš, Bagin, Luža - Bene, Murček, Ihnaťo - Kalináč, Zigo, Matoušek - Macík, B. Mráz, Matúš Chovan - Halás, Krempaský

HC Košice: Halász - Homer, J. Tabaček, Deyl, M. Šterbák, Šeda, Huba - Andrašovský, Kristek, Michel Miklík - P. Bartoš, S. Gron, Dravecký - Jenčík, Zálešák, Fabuš - Martin Frolík, O. Jokeľ

Prvý gól stretnutia padol v 11. min po Jenčíkovej prihrávke Miklíkovi, ktorý sa dostal pred Riečického a blafákom nedal talentovanému gólmanovi šancu. V 20. min sa presadil v nájazde dvoch na jedného prvým gólom v košickom drese Zálešák. Po zmene strán sa presadil len Michel Miklík, ktorému ideálne prihral Tabaček - 0:3. Košičania potvrdzovali v Púchove úlohu favorita a v tretej tretine piatimi gólmi pripravili reprezentačnej dvadsiatke najvyššiu extraligovú prehru v sezóne. Mladíci povzbudení stredajším víťazstvom nad Slovanom na zvrat nemohli pomyslieť. V 44. min zvýšil na 4:0 druhým gólom v zápase a celkovo 23. v sezóne Zálešák, následne sa presadil v 46. min Jenčík a po odychovom čase o 16 sekúnd neskôr aj Deyl. V 55. min unikli pri vlastnom oslabení Gron s Jenčíkom, ktorý z ťažkej pozície prekonal Riečického aj siedmykrát. Aj posledný presný zásah pridal líder extraligy v oslabení, tentoraz sa to podarilo Gronovi.

Hlasy:
Miroslav Marcinko (tréner HK Orange 20): "Dve tretiny sme sa držali, no po včerajšom ťažkom zápase sa na chlapcoch začala prejavovať únava. V tretej tretine nás Košice jednoznačne prevýšili, začali sme robiť príliš veľa chýb v obrane. Aj dnes sme chceli dosiahnuť prijateľný výsledok, no Košice sú jednoznačne najlepším mužstvom súťaže, preto sa nám to nepodarilo."

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Som rád, že hráči od samého začiatku pristúpili k zápasu zodpovedne a dvadsiatkárov nepodcenili. Hrali sme svoju hru, podali sme kvalitný výkon, čoho dôkazom je aj konečný výsledok."