22. decembra 2017

Košice po nájazdoch porazili Liptovský Mikuláš

Na snímke druhý zľava Branko Radivojevič (Trenčín), vpravo brankár Mathieu Corbeila a vľavo Peter König (obaja Poprad) v zápase 29. kola Tipsport Ligy HK Dukla Trenčín - HK Poprad 22. decembra 2017 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 22. decembra (TASR) - Zápasy 29. kola hokejovej Tipsport ligy máme za sebou. Prečítajte si, ako sa darilo vašim favoritom.

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

35. Suja (Hovorka, Šedivý), 55. Hovorka (Kessel, Kafka), rozh. nájazd Šoltés - 10. Huna, 29. M. Sukeľ (Tabaček, Gründling). Rozhodovali: Štefik, Orolin - Smrek, Gajan, vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Boltun (Košice) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3491 divákov.

zostavy:

HC Košice:
Habal - Čížek, Kessel, Dudáš, Šedivý, Michalčin, Pulli, Koch - Kafka, Hovorka, Suja - Spilar, Vrábeľ, Šoltés - Hričina, Boltun, Jenčík - Novotný, Klíma, Petráš

MHk 32 Liptovský Mikuláš:
Košarišťan - Pacalaj, Gründling, Suchý, Kurali, Mezovský, Tabaček, Moravčík, Nádašdi - Števuliak, Langhammer, Rud. Huna - Koyš, Paukovček, B. Rapáč - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, Žiak

Prvú veľkú príležitosť na skórovanie mal obranca hostí Kurali už v 2. minúte, ale po Rapáčovej prihrávke sa osamotený pred Habalom nepresadil. Bratia Matúš a Jakub Sukeľovci následne v krátkom slede oslabili svoj tím a darovali domácim 110-sekudovú presilovku o dvoch hráčov. V nej Košičania zovreli súpera pred brankárom Košarišťaňom, ale ich súhre chýbal moment prekvapenia a Liptáci sa ubránili. Košičania sa naďalej snažili o otvorenie skóre, ale defenzívna taktika hostí slávila v prvej tretine úspech. Liptákom psychicky pomohla aj 10. minúta, v ktorej Rudolf Huna získal puk na obrannej modrej čiare, ušiel Boltunovi i Kesselovi a svoj brejk zakončil gólom - 0:1.

Aj druhá tretina bola o dobýjaní liptovských hradieb, ale tie dlho odolávali. Košičanom v ich ofenzívnom snažení chýbala ľahkosť, čo mala na svedomí aj dôsledne pracujúca defenzíva hostí. V 29. minúte Tabaček v strednom pásme uvoľnil Matúša Sukeľa, ten sa rýchlou kľučkou zbavil Dudáša a tvrdú strelu namieril presne - 0:2. Gólové mlčanie domácich neukončil po individuálnej akcii Vrábeľ, na opačnej strane nevyužil sľubnú príležitosť Števuliak. V 35. minúte sa však domáci predsa len dočkali, keď Hovorkovu strelu v presilovke dorazil Suja - 1:2.

Liptáci cítili šancu na úspešný výsledok a v úvode tretej časti pokračovali v koncentrovanom výkone. Ten mohol v 43. minúte podčiarknuť Rapáč, po ktorého strele zachránila Habala konštrukcia bránky. Košický brankár si krátko na to poradil aj s pokusom Hunu, ktorý opäť unikol do krátkeho brejku. Tlak domácich sa stupňoval a brankár hostí Košarišťan mal čoraz viac práce. Hoci si poradil s viacerými zložitejšími situáciami, v 55. minúte ho prekvapila nenápadná strela Hovorku - 2:2. Hostia mali v závere tretej časti presilovú hru a hoci si v jej závere vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, Habala neprekonali.

V predĺžení mal veľkú príležitosť hosťujúci Rapáč, ale aj jeho pokus spomedzi kruhov zmaril brankár Habal. V samostatných nájazdoch sa presadili iba Košičania Šoltés a Hovorka.