25. apríla 2015

Košice porazili Slovan najtesnejším rozdielom

Košičan Pavúk strieľa proti obrane Slovana.

Košičan Pavúk strieľa proti obrane Slovana. Foto: TASR
Košice 25. apríla (TASR) - Najvyššia futbalová súťaž pokračuje sobotu štyrmi stretnutiami, v tom prvom porazili Košice doma belasých.

MFK Košice - Slovan Bratislava 2:1 (1:0)
Góly: 37. a 76. Huk - 54. Milinkovič. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Kubík - Čikoš, 5685 divákov
MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Žebík, Huk, Kubík - Dimun, Šinglár - Haskič, Pačinda, Pavúk (70. Gáll) - Diaby (90.+ Horodník)
Slovan Bratislava: Krnáč - Kotula, Saláta, Gorosito, Čikoš - Milinkovič, Simovič, Štefánik (81. Peltier), Mészáros (73. Oršula) - Zreľák, Soumah

Už v 3. minúte sa dostal po centri z ľavej strany k zakončeniu hosťujúci Milinkovič, jeho hlavičkový pokus skončil iba na bočnej sieti. Obidve družstvá predovšetkým pozorne bránili a nepúšťali sa do otvorenej partie. V 22. minúte sa dostal k zakončeniu Zreľák, ale zvnútra šestnástky pálil mimo košickú bránu. O dve minúty neskôr sa dostal za košickú obranu z ľavej strany Mészáros, lopta z jeho kopačky skončila na bočnej sieti. Košičania si vypracovali šancu v 26. minúte, ale Haskičov strelecký pokus minul priestor troch žrdí. V 37. minúte Slovanisti zabudli pri rohovom kope na obrancu Huka, ktorý si loptu najprv spracoval hruďou a následne ju nechytateľne poslal od pravej žrde do siete - 1:0. Tri minúty pred koncom prvého polčasu sa rútil na Tofiloského Milinkovič, košický brankár mu včasným vybehnutím zabránil skórovať. Na opačnej strane mal v 44. minúte stopercentnú príležitosť Pavúk, ale Krnáč sa predviedol pekným zákrokom.

Druhé dejstvo odštartoval priamy kop Milinkoviča, ktorý však letel nad košickú bránu. Hráči bratislavského Slovana hýrili aktivitou a výsledkom bol vyrovnávajúci gól spomínaného Milinkoviča. V 54. minúte napriahol približne z dvadsiatich metrov, košický brankár si na loptu siahol, ale neudržal ju - 1:1. O dve minúty neskôr sa Tofiloski predviedol pekným zákrokom po Zreľákovom zakončení k ľavej žrdi. V 59. minúte sa predviedol prienikom Pačinda, s jeho nevýraznou strelou Krnáč veľké problémy nemal. Milinkovič vypálil ďalší projektil v 65. minúte, no tentoraz Tofiloski loptu vyboxoval. Na opačnej strane sa dostal po nepriamom kope Pačindu do stopercentnej šance Haskič, loptu zoči-voči Krnáčovi nezasiahol dobre a bratislavský brankár si pripísal ďalší úspešný zákrok. V 76. minúte sa Košice znova dostali do vedenia, Pačinda zahrával priamy kop, Huk hlavou nadvihol loptu a jeden z brániacich hráčov Slovana ju nechtiac poslal do vlastnej siete - 2:1. V závere si Slovan vytvoril tlak, ale vyrovnať už nestihol.

Barcelona zdolala v mestskom derby Espanyol 2:0, na ťahu je Real
Motorizmus: Pri tréningu zahynul český šampión Krámský