17. januára 2020

Košice prehrali s poslednými Liptákmi a zaváhala aj Banská Bystrica, novým lídrom je Slovan

Hokejová Tipsport liga má nového lídra. Staronový účastník Slovan Bratislava zdolal Detvu 4:3 a keďže Košice doma nečakane prehrali s posledným Liptovským Mikulášom 1:2, Bratíslavčania sa posunuli na ...

grman 676x451 17.1.2020 (Webnoviny.sk) - Hokejová Tipsport liga má nového lídra. Staronový účastník Slovan Bratislava zdolal Detvu 4:3 a keďže Košice doma nečakane prehrali s posledným Liptovským Mikulášom 1:2, Bratíslavčania sa posunuli na čelo tabuľky o bod pred duo Banská Bystrica, Košice.

Veľké prekvapenie v Košiciach

Slovan si poradil s Detvou, ale výkonom nenadviazal na skvelý utorkový triumf nad Košicami (6:1). Hráči Detvy viedli v Bratislave po prvej tretine 2:1 a v 55. min obrancom Frederikom Fekiačom vyrovnali na 3:3.

O triumfe favorita v riadnom hracom čase rozhodol bývalý hráč Detvy Radovan Puliš, ktorý skóroval 50 sekúnd po Fekiačovi. V samom závere ešte jeden z najlepších slovanistov Jindřich Abdul nepremenil trestné strieľanie, vychytal ho Roman Petrík.

V úvodnom piatkovom súboji 41. kola sa v Košiciach zrodilo veľké prekvapenie na účet lídra tabuľky. V súboji prvého s posledným hokejisti hosťujúceho Liptovského Mikuláša zvíťazili 2:1. Na ich prvý gól v podaní Filipa Vrábeľa ešte v prvej tretine zareagoval domáci Branislav Rapáč, ale na gól Vladimíra Vybirala z 39. min už domáci nenašli odpoveď. Košičania síce pred vyše 5600 divákmi v tretej tretine zvýšili aktivitu, ale hráči Liptovského Mikuláša sa ubránili.

Nováčik zdolal majstra

Ani najlepší kanonier Košíc, 28-gólový Marcel Haščák, nenašiel recept na defenzívu hostí a najmä ich ruského brankára Alexandra Zalivina. Jeho šanca šesť minút pred koncom tretej tretiny sa gólom neskončila. Hokejisti Košíc nadviazali na slabý výkon z utorka, keď na ľade Slovana Bratislava prehrali 1:6. Vtedy prvýkrát od 17. novembra 2019 nezískali v Tipsport lige ani bod.

V Michalovciach aj Poprade sa zrodili tesné víťazstvá domácich tímov. Nováčik zo Zemplína potreboval predĺženie na zdolanie majstra z Banskej Bystrice 3:2. O dvoch bodoch pre Michalovčanov rozhodol v 63. min nový člen tímu - 37-ročný fínsky obranca Mikko Pukka. V najvyššej slovenskej súťaži skóroval po prvý raz už v druhom zápase. Banskobystrickí hokejisti sa napriek prehre dostali na druhú priečku tabuľky o skóre pred Košičanov. Poprad doma pod Tatrami zdolal Zvolen 4:3. Víťazný gól domácich strelil v 58. min Matúš Paločko. Poprad si poistil štvrté miesto v tabuľke, Zvolen je šiesty, má o 4 body menej.

Tipsport liga 2019/2020

• piatok - 41. kolo

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. B. Rapáč (Koch, Růžička) - 5. Vrábeľ (Tamáši, Rudolf Huna), 39. Vybiral (Michalčin, Piatka)

HK Dukla Ingema Michalovce - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 14. Ventelä (Lalancette, Korhonen), 22. Galamboš (Giľák, Spilar), 63. Pukka (Mesikämmen, Galamboš) - 34. B. Ihnačák (Hrnka), 51. J. Brejčák (Mlynarovič)

HK Poprad - HKM Zvolen 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Góly: 8. Svitana (Zagrapan, Ulrych), 27. Takáč (Erving, Zagrapan), 55. Dalhuisen (Jacobs, Matúš Paločko), 58. Matúš Paločko (Erving, Jacobs) - 40. McPherson (Drgoň, Tomek), 47. Trotter (Špirko), 59. Špirko (Corrin)

HC Slovan Bratislava - HC 07 WPC Koliba Detva 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Góly: 3. Žitný (Urbánek, Šedivý), 28. Abdul, 35. Basaraba (Kytnár, St. Pierre), 55. Puliš (Abdul, Bačík) - 16. Žilka (Šišovský, Gachulinec), 20. Žilka (Šišovský, Fekiač), 55. Fekiač (Šišovský)

Zdroj: Webnoviny.sk - Košice prehrali s poslednými Liptákmi a zaváhala aj Banská Bystrica, novým lídrom je Slovan © SITA Všetky práva vyhradené.

Polášek nezískal svoj 15. deblový titul na okruhu ATP, s Dodigom prehrali finále v Aucklande
Cyperský futbalový rozhodca sa stal terčom bombového útoku, jeho kolegovia vstúpili do štrajku