25. októbra 2008

Košice prvýkrat doma prehrali

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 15. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHC Martin - SkiPark MHK Kežmarok 4:1 (0:1, 3:0, 1:0) Góly: 28. I. Dornič (Török, M. Beran), 29. ...

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 15. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHC Martin - SkiPark MHK Kežmarok 4:1 (0:1, 3:0, 1:0) Góly: 28. I. Dornič (Török, M. Beran), 29. Džerinš (Marek Hovorka, Appel), 31. I. Dornič (Török, M. Beran), 53. M. Beran (Török, Babka) - 13. Fedor Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Marek Hovorka a Vantroba na 10 min za nešp. správanie, Klepáč na 10+DKZ za nešp. správanie a zhodenie rukavíc - Jelínek 10 min za nešp. správanie, Mašlonka 10+DKZ za nešp. správanie a zhodenie rukavíc, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Stano, 2800 divákov Martin nečakane nastúpil s brankárom Lakosilom, ktorý nahradil zdravotne indisponovaného Dzubinu, a v úvode sa viac menej trápil. Domáci sa nedostali do očakávaného tlaku, čo bola voda na kežmarský mlyn. V 13. min sa oprášilo staré známe nedáš-dostaneš. Najskôr Havel neprekonal Klempu a následne z protiútoku zužitkoval svoje sólo od červenej čiary Fedor, ktorý si blafákom vychutnal Lakosila - 0:1. Tento gól, ktorý Martin inkasoval vo svojej presilovke domácich zmrazil do konca prvej tretiny. Do druhej časti však Martinčania nakorčuľovali ako vymenení a zmena skóre bola len otázkou času. Kežmarok mohol živiť svoje smelé ambície len do 28. min, keď Dornič doklepol puk za Klempov chrbát - 1:1. O 32 sekúnd neskôr Džerinš po vyšachovaní súpera strelou do prázdnej bránky poslal svoj tím do vedenia - 2:1. Z tohto tvrdého direktu sa ešte hostia poriadne nestačili spamätať a už ich v 31. min Dornič znovu poslal na kolená - 3:1. Bolo to v početnej výhode Martina. V tretej tretine hostia síce cerili zuby, ale už nedokázali hrýzť, lebo domáci s prehľadom kontrolovali vývoj zápasu. Martin si svoje zaslúžené víťazstvo poistilo vo svojej presilovke v 54. min, keď si Beran položil Klempu na ľad a bez problému skóroval - 4:1. Divákov ešte vzrušila 55. min, z ktorej sa strhla zúrivá bitka medzi Klepáčom a Mašlonkom, potom sa už skóre zápasu nezmenilo. HC´05 Banská Bystrica - HK Ardo Nitra 7:2 (1:1, 4:0, 2:1) Góly: 1. Pardavý (Tománek, Frühauf), 30. Pardavý (Štolc, Frühauf), 32. Bulík (Pardavý, Rimmel), 34. Tománek (Frühauf, Rimmel), 39. Štolc (M. Ižvolt, Paľov), 54. Frühauf (Pardavý, Bulík), 59. Sabol (Jánoš) - 2. Gálik (Bednařík, H. Ručkay), 42. Bednařík (H. Ručkay, Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: J. Mocek (B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Novák, 2700 divákov V Banskej Bystrici videli diváci dva rýchle góly za šesťdesiattri sekúnd. V 28. sekunde zápasu sa presadili Bystričania, keď Tománkovu prihrávku zužitkoval Pardavý. Nitrania odpovedali už o 34 sekúnd, keď sa Gálik presadil strelou z ľavého kruhu. Domáci sa mohli ujať vedenia po Bulíkovom sólovom nájazde v 5. min, bystrický útočník sa však nepresadil. V 9. min dostal Tománek ideálnu prihrávku od Pardavého, ale puk po jeho teči išiel tesne vedľa žŕdky odkrytej nitrianskej bránky. Diváci videli ďalší gól až v 30. min. Domáci sa presadili v presilovke o dvoch hráčov. Po strele Štolca sa odrazil puk od mantinelu pre Pardavého, ktorý skóroval zblízka pri ľavej žrdi. O necelé dve minúty zvyšoval na 3:1 v presilovke Bulík, keď dostal prihrávku od Pardavého a o necelé dve minúty "barani" využili ďalšiu presilovú hru. Tentoraz Frühauf našiel Tománka, ktorý vyhnal Faltu z nitrianskej bránky, nahradil ho mlady Púš. Tesne pred druhou prestávkou po prihrávke Ižvolta sa z pravého kruhu presadil presnou strelou k žrdi Štolc. V tretej tretine Nitrania zdvihli hlavu, znížili Bednaříkom, no naviac sa nezmohli. Domáci hrozili z brejkov, svoje šance nevyužili Jánoš a M. Dian. V 54. min sa presadil v presilovke po prihrávke Pardavého Frühauf a skóre na konečných 7:2 uzavrel v 59. min Sabol po Jánošovej prihrávke. MsHK Garmin Žilina - HKm Zvolen 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) Góly: 40. M. Kokavec (Brandis), 52. Jabrocký (R. Krajčí), 53. Hajnik (M. Kokavec) - 14. Klouda (Dlouhý, Hvila), 45. D. Vrbata (Lipiansky, Pavliš) Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Müllner, Šefčík, 1183 divákov Po trinástich dňoch sa žilinskí hokejisti opäť predstavili v domácom prostredí. Začali aktívnejšie, avšak príležitosti Turoňa v druhej a Krajčího v 5. min zostali nevyužité. V 14. min mal ideálnu šancu na skórovanie Jabrocký, na puk však nedosiahol a hostia z protiútoku Kloudom išli do vedenia. V závere tretiny mali Žilinčania dvojnásobnú početnú výhodu, ale tú nevyužili. Druhá tretina bola tiež v znamení domácich. V 22. min to bol opäť Jabrocký, ktorý mohol vyrovnať. Potom sa však v 30. min nepresadil ex-Žilinčan Lelkeš, ktorý netrafil do prázdnej bránky domáceho Přikryla. Zvolenčania nevyužili takmer minútovú presilovku piatich proti trom a trest prišiel v záverečných sekundách, keď sa pred inak dobre chytajúcim Lacom presadil Kokavec - 1:1. Žilinčania poslednú tretinu začali s náporom. V 44. min sa neujala strela Koložváryho. Boli to však opäť hostia, ktorí zasluhou tretej útočnej formácie išli do vedenia. Žilinčania sa však nevzdávali a v priebehu necelých dvoch minút otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech, keď najskôr svoj prvý gól v drese vlkov si pripísal Jabrocký a vzápätí tretí vsietil mladý Hajnik. Snaha Zvolenčanov o vyrovnanie v záverečných minútach už bola neefektívna a tak si domáci pripísali zaslúžené víťazstvo. MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 4:3 (3:3, 1:0, 0:0) Góly: 10. Richard Huna (P. Lištiak), 11. J. Cibuľa (Halaj, Vaškovič), 14. Vaškovič (Falter), 30. B. Pohanka (M. Varga) - 10. J. Mikúš (Pálffy, M. Ivičič), 16. J. Mikúš (Pašek), 16. Pálffy (R. Hartmann, J. Mikúš) Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: R. Hartmann 5+DKZ za pichnutie, R. Školiak (obaja Skalica) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - T. Orolin, Snášel, 3000 divákov Hoci diváci tentokrát neplatili vstupné a takto si užívali ústretové gesto vedenia MHk 32 a mikulášskej radnice, nevideli vôbec lacný hokej. V bláznivej prvej tretine sa skóre menilo až šesťkrát. Na začiatku 10. min vyšla Záhorákom ukážková presilovková rošáda a pred Mikúšom už zívala iba prázdna bránka - 0:1. Liptáci však nešli do kolien, stačilo im sotva 20 sekúnd, Lištiak vysunul Richarda Hunu, ktorý z ľavého krídla takmer roztrhol Rybárovu sieť. O chvíľu už boli domáci pevne na koni. Kapitán Halaj sa pohral s obranou bielozelených a našiel uzdraveného Cibuľu - 2:1. Radosť liptovských tribún vygradovalo nepochopiteľné nedorozumenie Skaličanov pri avizovanom vylúčení. Hostia na chvíľu prestali hrať a Lištiakove nahodenie do útočného pásma šokujúco skončilo za bránkovou čiarou. Asistenciu si pripísal gólman MHk 32 Falter. Ako rýchlo a ľahko prišli Mikulášania k dvojgólovému vedeniu, takisto rýchlo sa ho aj zbavili. Za chvíľkovú nekoncentrovanosť v 15. min dvakrát kruto pykali. Prudkou strelou nekompromisne znížil Mikúš, na 3:3 vyrovnal v prečíslení Pálffy. V druhom dejstve boli obe defenzívy predsa len o čosi pozornejšie, dlho sa na ľade nič podstatné nedialo. V polovici duelu strhol opäť vedenie na stranu domácich Pohanka. Povzbudení Liptáci zatlačili hostí, postupne sa v šanciach objavili Halaj, Kuric a bratia Hunovci. Ondrejka, ktorý vystriedal Rybára po treťom góle, však svoje farby držal nad vodou. Hostia sa v záverečnej časti zúfalo snažili vyrovnať. V eufórii hrajúci Liptáci, podporení publikom, im však v samom závere nedovolili ani hru bez brankára. Ovácie spokojných Liptákov trvali po záverečnej siréne ešte štvrťhodinu. HC Košice - Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 0:2, 2:1) Góly: 45. Michel Miklík (P. Bartoš), 52. Kledrowetz (Rudolf Huna, Jenčík) - 32. M. Trochta (Lintner, Čacho), 34. Valčák (T. Radulay), 56. Kóňa(Lelenas, V. Nemec) Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, M. Grečko, 8347 divákov Líder súťaže mal prvú príležitosť už v úvodnej minúte, Gronovu strelu však Hála bezpečne kryl. Trenčín hral potom dve presilovky, ale nevyťažil z nich nič. V 11. min pálil Kmiť, trenčiansky gólman bol pohotový. Gronov pokus v 12. min minul odkrytú bránku Dukly, krátko nato pochodil rovnako aj Huna. Hostia vyskúšali Lipovského pozornosť v 17. min po strele Parouleka. V závere prvej tretiny osamotený Huna bránku netrafil a gólom sa neskončil ani nájazd Jenčíka. V druhej tretine pozorne brániaci Trenčania už boli nebezpečnejší aj v útoku a Lelenas otestoval Lipovského vyrážačku. Výborný Hála si poradil v 23. min s Kmiťovým nájazdom, potom Šterbák pri presilovke v 26. min mieril z ideálnej pozície nad bránku. Dukla mala blízko ku gólu v 28. min, ale Kóňa minul odkrytú časť domácej bránky. V 32. min sa vojaci predsa len dočkali. Trochta mal za bránkou dostatok priestoru na manévrovanie. Natlačil sa až pred Lipovského a otvoril účet. No a v 34. min Trenčín využil dieru v košickej obrane, Valčák ju potrestal gólovým bekhendom. Tréner Košíc Tomko si potom vzal oddychový čas, ale jeho zverenci už v druhej tretine nič nevymysleli. Oceliari zaradili v tretej tretine vyšší rýchlostný stupeň, pomohol im Miklíkov gól, keď v 45. min košický útočník trafil horný kút trenčianskej bránky. Potom musel Lipovský čeliť Paroulekovmu nájazdu a aj so šťastím vyrazil strelu Salijiho. Košičania vyrovnali v 52. min, keď v presilovke trafil zblízka Kledrowetz. Dobré príležitosti mali potom Húževka, Ščurko a Bartoš, ale gól padol na opačnej strane. V 56. min sa Kóňa dobre zorientoval pred bránkou a dorazil Lelenasovu strelu. Dukla si tak z Košíc odviezla tri body a prerušila osemzápasovú domácu sériu bez prehry oceliarov v Steel aréne. SITA