20. februára 2009

Košice víťazom dlhodobej časti Slovnaft extraligy 2008-09

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 8. kola nadstavby najvyššej slovenskej súťaže na domácom ľade nad HKm Zvolen 2:1 a definitívne si vybojovali prvenstvo v dlhodobej časti Slovnaft ...

BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 8. kola nadstavby najvyššej slovenskej súťaže na domácom ľade nad HKm Zvolen 2:1 a definitívne si vybojovali prvenstvo v dlhodobej časti Slovnaft extraligy 2008/09. Východniari mohli potvrdiť tohtosezónnu dominanciu v domácej najvyššej súťaži už v utorok na ľade úradujúceho majstra Slovana Bratislava, ale prehrou po samostatných nájazdoch dali "belasým" malú nádej bodovo preskočiť zatiaľ najväčšieho konkurenta v tejto sezóne. O túto šancu ich však pripravili v piatok, keď im na to stačil akýkoľvek bodový zápis.

V tabuľke majú momentálne "oceliari" dve kolá pred koncom nadstavby nedostižný 11-bodový náskok. Víťaz dlhodobej časti Slovnaft extraligy 2008/09 HC Košice získal okrem najlepšej východiskovej pozície pred play off aj miestenku do septembrovej dvojfázovej kvalifikácie o postup do prestížnej Ligy majstrov.
V doterajšej histórii extraligy najčastejšie z prvého miesta do play off vstupoval Slovan Bratislava (5-krát), štyrikrát sa dlhodobú súťaž podarilo vyhrať Košiciam. Hokejisti Trenčína a Zvolena dominovali v základnej časti zhodne v troch prípadoch, Nitra raz.