18. marca 2008

Košice začali sériu víťazstvom

Hokejisti HC Košice zvíťazili v úvodnom semifinálovom stretnutí Slovnaft extraligy na domácom ľade nad tímom HK 36 Skalica 4:1 a v sérii sa ujali vedenia 1:0. O víťazstve Košičanov rozhodli presné ...

KOŠICE 18. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v úvodnom semifinálovom stretnutí Slovnaft extraligy na domácom ľade nad tímom HK 36 Skalica 4:1 a v sérii sa ujali vedenia 1:0. O víťazstve Košičanov rozhodli presné zásahy Michela Miklíka, Miroslava Javína, Jaroslava Kmiťa a Juraja Faitha ako aj vynikajúci výkon brankára Miroslava Lipovského. Skaličanom sa podarilo skórovať iba raz, keď sa do listiny strelcov zapísal v úvode druhého dejstva Peter Kocák. Košice sa ujali vedenia po presnom zásahu Michela Miklíka, no Kocák v druhej tretine vyrovnal. Pred druhou sirénou však strhol vedenie na stranu Košíc Javín, gólovú poistku pridal Kmiť a v záverečnej power play uzatvoril skóre duelu na konečných 4:1 Juraj Faith. Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 1. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HC Košice - HK 36 Skalica 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) - stav série 1:0 Gól: 18. Michel Miklík (Jenčík), 39. Javín (M. Šterbák, Juraj Faith), 55. Kmiť (Rudolf Huna, Weismann), 60. Juraj Faith - 24. Kocák (M. Ivičič, Pálffy) Vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše: Horský (Skalica) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, D. Konc - Mášik, Pavlovič, 8347 divákov Zostavy: Košice: Lipovský - M. Šterbák, Javín, I. Droppa, Jendek, Kledrowetz, P. Mocek, Valentín, Špelda - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Šimurda, Ščurko, Bartánus Skalica: Rybár - Vlk, Gründling, M. Ivičič, Beňa, Škadra, Šille, Škápik, Gula - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, Pašek, R. Hartmann - Šátek, Horský, Malík Košičania začali na domácom ľade aktívnejšie, hostia zo Skalice však úvodný tlak ustáli bez inkasovaného gólu. Prvé dejstvo sa nieslo v znamení optickej prevahy Košíc, šance domácich hokejistov však väčšinou vyriešil brankár Rybár. Hostia sa do šancí pred Lipovského dostávali iba sporadicky, aj košický gólman však chytal spoľahlivo. V 14 min sa do príležitosti dostal Bartoš, ale v nájazde zvolil namiesto prihrávky strelu, ktorú Rybár s prehľadom zneškodnil. V 18. min skalickí obrancovia váhali s rozohrávkou a stratili za bránkou puk, ku ktorému sa dostal Jenčík, našiel pred bránkou Michela Miklíka a ten pohotovo otvoril skóre - 1:0. Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Skalici. V 24. min pri vylúčení Javína vyrovnal Kocák, keď prehodil ležiaceho Lipovského. Hostia po vyrovnávajúcom góle ožili, mali aj viac príležitostí, ale skvele chytajúceho Lipovského prekonať nedokázali. V 38. min dostal brankár Rybár dvojminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, trest si šiel odpykať Pašek a Javín od modrej naklonil misky váh opäť na stranu Košíc. Na začiatku tretej tretiny ušiel hosťujúcim obrancom Špilár, ale jeho nájazd zastavili betóny brankára Rybára. V 53. min zachránila Skalicu od tretieho gólu po strele Jenčíka konštrukcia Rybárovej svätyne, no o dve minúty už Kmiť zvýšil na 3:1. Gólovú bodku za duelom dal síce v 60. min gólom do prázdnej bránky košický útočník Juraj Faith, bodkou za celým stretnutím však bola šarvátka viacerých hráčov na oboch stranách. Hlasy Anton Tomko ( asistentnt tréner Košíc): "Prvú tretinu sme mali celkom dobrú, v tej druhej sme trochu poľavili čo Skalica využila. V treťom dejstve sme strelili pekné dva góly. Musím pochváliť brankára Lipovského, ktorý duel odchytal vynikajúco. Rovnako chcem poďakovať chlapcom za bojovnosť. Tešíme sa na druhý zápas." Peter Oremus (tréner Skalice): "Do Košíc sme prišli hrať dobrý hokej. Chlapcom musím poďakovať za bojovnosť, ale v Košiciach sa s jedným gólom nevyhráva. V utorok by sme chceli domácich potrápiť ešte viac." SITA