Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. decembra 2006

Krajiny si pripomínajú druhé výročie tsunamiKrajiny juhovýchodnej Ázie si pripomínajú 2. výročie ničivej katastrofy tsunami, pri ktorej zahynulo okolo 230 000 ľudí a asi dva milióny ďalších zostalo bez prístrešia. Ľudia navštevujú masové ...Zdieľať

BALI 26. decembra (WEBNOVINY) - Krajiny juhovýchodnej Ázie si pripomínajú 2. výročie ničivej katastrofy tsunami, pri ktorej zahynulo okolo 230 000 ľudí a asi dva milióny ďalších zostalo bez prístrešia. Ľudia navštevujú masové hroby, zapaľujú sviečky pozdĺž pláží a pamiatke obetí venujú dve minúty ticha. Z chrámov znejú zvony. Niektorí dobrovoľníci sa pripravujú na to, že vysadia mangrovníky dôležité pre ochranu komunít žijúcich v pobrežných oblastiach.

Zemetrasenie o sile 9 stupňov Richterovej škály pri indonézskom ostrove Sumatra 26. decembra 2004 vyvolalo obrovské prílivové vlny v Indickom oceáne. Vlny do výšky druhého poschodia zničili celé dediny v Indonézii a na Srí Lanke, zaplavili luxusné prímorské strediská a rybárske oblasti v Thajsku a zničili tisíce domov v Indii. Vlny tsunami dorazili až k africkej pevnine. Najviac postihnutou bola indonézska provincia Aceh, kde zahynulo takmer 167 000 obyvateľov. Medzinárodné spoločenstvo zareagovalo po katastrofe veľmi rýchlo a veľkoryso, mnohí obyvatelia, ktorí prišli o svoje domovy však stále nemajú primerané obydlia.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri požiari na Filipínach zahynulo najmenej 24 osôb
<< predchádzajúci článok
Obnovenie dôvery v opozícii bude trvať dlhšie