Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2021

Kriminalisti objasnili výbuch bankomatu v Topoľníkoch, obaja muži sú už za mrežamiPolicajti z Dunajskej Stredy objasnili výbuch bankomatu v obci Topoľníky z konca minulého roku. Zo zločinu krádeže v súbehu s poškodzovaním cudzej veci obvinili dvoch mužov. Ako informovala ...Zdieľať
bankomatkopia 676x433 2.11.2021  - Policajti z Dunajskej Stredy objasnili výbuch bankomatu v obci Topoľníky z konca minulého roku. Zo zločinu krádeže v súbehu s poškodzovaním cudzej veci obvinili dvoch mužov.


Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová, obaja sú už od júna tohto roku vo väzbe v súvislosti s výbuchom bankomatu v obci Štvrtok na Ostrove v okrese Dunajská Streda.

K trezoru sa dostať nestihli


Muži vo veku 31 a 27 rokov sa 19. decembra 2020 doviezli ku kultúrnemu domu v Topoľníkoch. Ich cieľom bol obsah bankomatu, ktorý bol umiestnený na vonkajšej stene tejto budovy.

Vpustili doň výbušnú zmes z plynových bômb a na diaľku ju odpálili. Pri výbuchu poškodili nielen bankomat, ale aj samotný kultúrny dom. Rozbili sklenené dvere a vošli do budovy k zadnej časti bankomatu. K samotnému trezoru sa však už nedokázali dostať, preto z miesta odišli naprázdno.

Poškodením bankomatu a steny spôsobili celkovú škodu takmer 17-tisíc eur.

Kriminalistom pomohli dôkazy


Začiatkom tohto roku boli pri podobnom čine vo Štvrtku na Ostrove úspešnejší, odniesli si vysokú čiastku peňazí.

Kriminalistom sa však na mieste činu podarilo zaistiť viacero významných dôkazov, ktoré nakoniec dopomohli spolu s ďalšími operatívnymi informáciami k ich zadržaniu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kriminalisti objasnili výbuch bankomatu v Topoľníkoch, obaja muži sú už za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tínedžera násilím vytiahli z auta a obrali ho o všetky peniaze, polícia páchateľov dolapila
<< predchádzajúci článok
Dvojica obrala úžerou ženu o 15-tisíc eur, hrozí im dlhoročné väzenie