30. októbra 2016

Krušná noc Budaja: Zasahoval 24-krát, inkasoval raz, no aj tak prehral

Slovenský brankár Peter Budaj z Los Angeles Kings počas zápasu NHL blokuje strelu Davida Perrona zo St. Louis Blues, 29. októbra 2016 v St. Louis. Foto: TASR/AP
New York 30. októbra (TASR) - Hokejisti Los Angeles Kings prehrali v noci na nedeľu v zámorskej NHL na ľade St. Louis Blues 0:1. V bráne hostí opäť nastúpil slovenský gólman Peter Budaj, ktorý inkasoval len z hokejky Jadena Schwartza v úvode tretej tretiny. Pre Budaja, ktorý mal celkovo 24 zásahov a vyhlásili ho za tretiu hviezdu stretnutia, to bola prvá prehra v aktuálnej sezóne.

Víťazný gól v stretnutí Philadelphia - Pittsburgh (4:5) strelil v 49. minúte Jevgenij Malkin. Pre ruského útočníka to bol jubilejný 300. presný zásah v profilige.