Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. marca 2024

Kuba je vo vážnej ekonomickej kríze, krajina požiadala Svetový potravinový program o pomocVláda na Kube po prvý raz požiadala Svetový potravinový program (WFP) o pomoc s nedostatkom potravín, ktorý sa v krajine zhoršuje. WFP ...Zdieľať
aptopix_cuba_daily_life_11961 676x464 1.3.2024 (SITA.sk) - Vláda na Kube po prvý raz požiadala Svetový potravinový program (WFP) o pomoc s nedostatkom potravín, ktorý sa v krajine zhoršuje.


WFP uviedol, že od kubánskej vlády dostal oficiálnu žiadosť o pomoc s poskytnutím sušeného mlieka pre deti mladšie ako sedem rokov. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Žiadosť poukazuje na vážnosť ekonomickej krízy na Kube. Okrem nedostatku mlieka krajina čelí aj nedostatku liekov a paliva. Od piatka bude pritom cena dostupného paliva päťnásobne vyššia, ako doteraz.

Kubánska vláda viní zo zlého stavu ekonomiky americké sankcie. Kritici však tvrdia, že za súčasnou ekonomickou krízou, ktorá je najhoršia za tri desaťročia, je zlé hospodárenie zo strany vlády.


Zdroj: SITA.sk - Kuba je vo vážnej ekonomickej kríze, krajina požiadala Svetový potravinový program o pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Horskí záchranári v Jasnej oživovali poľského snoubordistu, zachrániť sa ho však nepodarilo
<< predchádzajúci článok
Kremľu sa rýchlo míňajú rezervy a Putin chce, aby lepšie zarábajúci ľudia aj firmy mali vyššie dane