30. marca 2010

Kucku vyhlásili za muža 22. kola Gambrinus ligy

Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie a hráč AC Sparta Praha Juraj Kucka (nar. 26. 2. 1987) sa podľa hlasovania českých médií stal mužom 22. kola českej ...

Foto: SITA/Miroslav Antol PRAHA 30. marca (WEBNOVINY) - Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie a hráč AC Sparta Praha Juraj Kucka (nar. 26. 2. 1987) sa podľa hlasovania českých médií stal mužom 22. kola českej najvyššej futbalovej súťaže a premiérovo ho zaradili aj do ideálnej zostavy 22. kola Gambrinus ligy (GL). Po zápasoch uplynulého víkendu je jediným Slovákom v jedenástke 22. kola.

Dvadsaťtriročný rodák z Bojníc, ktorý má na konte päť štartov v A-tíme SR, si tieto pocty zaslúžil za výborný výkon na Letnej proti Brnu (3:0). Bývalý hráč Prievidze, Podbrezovej a Ružomberka v tomto dueli strelil dva góly a diváci ho zvolili za najlepšieho hráča stretnutia. Zverenci trénera Jozefa Chovanca rozhodli o hladkom trojgólovom víťazstve v priebehu deviatich minút. Najskôr sa Juraj Kucka presadil tesne pred polčasovou prestávkou v 43. min, tesne po zmene strán trafil parádne Kadlec. Slovenský záložník nielen načal, ale aj uzavrel gólový účet súboja, keď v 51. min napol sieť súpera po predchádzajúcej strele Wilfrieda do žrde.

Dvadsaťtriročná posila pražských "rudých" Kucka, ktorého na Letnej po prestupe z Liptova prenasledovali zranenia, by sa rád predstavil v slovenskom drese aj na blížiacom sa svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike (11. júna - 11. júla). Výborný výkon a dva góly proti Brnu by mohli urastenému stredopoliarovi v tomto smere pomôcť. "Dúfam, že si to všimne aj tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Weiss. On a jeho asistenti hráčov sledujú," skonštatoval J. Kucka pre český denník Sport a na otázku, či už je myšlienkami aj na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike, dodal: "Zatiaľ veľmi nie. Sústreďujem sa na moje výkony v Sparte Praha. Aj keď v čase voľna na to občas myslím. Nominácia na majstrovstvá sveta je však ešte ďaleko."