Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. septembra 2006

Kultúrne leto a Hradné slávnosti navštívilo 70-tisíc ľudíPrilbližne 70-tisíc ľudí navštívilo podujatia v rámci tohtoročného Kultúrneho leta a Hradných slávností v Bratislave. Ako agentúru SITA ďalej informovala hovorkyňa bratislavského ...Zdieľať

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) - Prilbližne 70-tisíc ľudí navštívilo podujatia v rámci tohtoročného Kultúrneho leta a Hradných slávností v Bratislave. Ako agentúru SITA ďalej informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Eva Chudinová, najnavštevovanejšie podujatie bolo Dni majstrov na hrade, ktoré si za dva dni pozrelo približne 14-tisíc Bratislavčanov a návštevníkov mesta. Toto podujatie zároveň zabralo najväčšiu plochu, stánky a plochy pre program boli na tisícke štvorcových metrov. Najviac divákov na jednom podujatí bolo na otváracom koncerte Kultúrneho leta, vystúpenie speváka Stinga si pozrelo 15-tisíc divákov.

Počas troch mesiacov Kultúrneho leta a Hradných slávností bolo na 20 scénach 220 podujatí, v ktorých vystúpilo 1 500 účinkujúcich.

Pre zlé počasie bolo potrebné zrušiť štyri podujatia a dve akcie organizátori presunuli do Parku kultúry a oddychu. Myšlienka pripraviť ucelený kultúrno-umelecký cyklus podujatí vznikla v roku 1975. Od polovice osemdesiatych rokov sa podujatia Kultúrneho leta rozšírili o akcie usporadúvané v rôznych mestských častiach Bratislavy a okrem divadelných programov a koncertov vážnej hudby sa v skladbe podujatí začali objavovať populárno-tanečné programy a športovo-rekreačné podujatia. Po prvýkrát už v roku 2000 vystúpili v exteriéroch aj interiéroch Bratislavy umelci z 18 krajín sveta, vrátane Indie, Japonska či Južnej Kórey.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mel Gibson v Oklahome predstavil film Apocalypto
<< predchádzajúci článok
Jet Li chce novým filmom zabrániť samovraždám

Kultúrne leto a Hradné slávnosti navštívilo 70-tisíc ľudí - diskusné fórum čitateľov