Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. októbra 2019

Kurz eura sa v utorok popoludní dostal pod tlakIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván
Frankfurt nad Mohanom 8. októbra (TASR) - Spoločná európska mena sa v utorok popoludní dostala pod tlak. Euro sa podvečer predávalo po 1,0956 USD, teda nižšie než okolo poludnia.


Európska centrálna banka (ECB) stanovila v utorok referenčný kurz na 1,0986 (v pondelok: 1,0993) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,9102 (0,9097) eura.

Výrazne v utorok oslabila britská libra. Dôvodom boli mediálne správy, že britská vláda už neverí na úspech rokovaní s Európskou úniou (EÚ) o brexitovej dohode. Kurz libry voči doláru padol na 1,2195 USD/GBP, čo bolo najmenej od začiatku septembra. Podľa obchodníkov je odchod Británie z EÚ s dohodou čoraz nepravdepodobnejší. Brexit je naplánovaný na 31. októbra.

Neistota týkajúca sa brexitu mala okrem libry negatívny vplyv aj na euro. Ešte okolo poludnia sa jeho kurz pohyboval takmer na 1,10 USD/EUR. V popoludňajšom obchodovaní spoločná mena oslabila takmer o pol centa. Predpoludním ešte jej kurz stúpol, podporil ho nečakaný nárast priemyselnej produkcie v Nemecku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia zistila pravdepodobnú príčinou nehody za Veľkou Poliankou
<< predchádzajúci článok
V noci a ráno bude na horách veterno

Kurz eura sa v utorok popoludní dostal pod tlak - diskusné fórum čitateľov