11. októbra 2006

Kvalifikácia ME 2008 - Slovensko podľahlo Nemecku 1:4

Slovenská futbalová reprezentácia prehrala v stredajšom kvalifikačnom stretnutí D-skupiny o postup na majstrovstvá Európy 2008 na bratislavskom Tehelnom poli s Nemeckom 1:4 (0:3). O presné zásahy ...

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia prehrala v stredajšom kvalifikačnom stretnutí D-skupiny o postup na majstrovstvá Európy 2008 na bratislavskom Tehelnom poli s Nemeckom 1:4 (0:3). O presné zásahy bronzového tímu z MS 2006 sa najskôr v úvodnej 25-minútovke postarali Podolski a Ballack, deväť minút pred koncom prvého dejstva pridal tretí zásah suverénne hrajúcich Nemcov Schweinsteiger. Druhý polčas začali lepšie zverenci trénera Dušana Galisa a v 58. min vykresal pre domácich iskierku nádeje po priamom kope Kozáka stopér Varga. Definitívnu podobu výsledku však v 72. min stanovil svojím druhým presným zásahom Podolski.

Zverenci trénera Dušana Galisa tak zaznamenali vo štvrtom kvalifikačnom vystúpení druhú trojgólovú prehru (predtým 0:3 rovnako na domácej pôde s Českom).

Najbližšie sa Slováci predstavia v kvalifikácii ME 2008 až na jar budúceho roku, keď 24. marca 2007 zavítajú na pôdu Cypru.