14. septembra 2016

Kvalifikácia ME: Slovenskí basketbalisti vysoko prehrali v Gruzínsku

Na snímke tréner slovenskej basketbalovej reprezentácie Ivan Rudež (vpravo)

Na snímke tréner slovenskej basketbalovej reprezentácie Ivan Rudež (vpravo) Foto: TASR/Andrej Galica
Tbilisi 14. septembra (TASR) - Slovenská mužská basketbalová reprezentácia prehrala v predposlednom stretnutí F-skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2017 v Gruzínsku 68:96.

Záverečný zápas odohrajú zverenci Ivana Rudeža v sobotu 17. septembra o 19.00 h na palubovke Albánska.

Gruzínsko - Slovensko 96:68 (51:39)

Gruzínsko: Šengelia 31, Dixon a Sanikidze po 11, Pačulia 10, Cincadze 7 (Šermadini 12, Burdžanadze a Sanadze po 7, Bekauri, Boisa a Ležava 0)
Slovensko: Miloševič 21, Bílik 11, Körner 9, Bojanovský 4, Jašš 3 (Baťka 9, Baldovský 8, Belavý 3, Bachan a Krajčovič 0)
TH: 20/19 - 7/5, fauly: 15 - 19, trojky: 5 - 11, rozhodovali: Piloidis (Gré.), Kounelles (Cyp.), Perlič (Chor.).
štvrtiny: 30:19, 21:20, 20:16, 25:13

Slováci sa favorita nezľakli, aj napriek zlému úvodu (2:7) sa rýchlo adaptovali na hru súpera a držali s ním v prvých minútach zápasu krok. Potom sa však rozohral takmer neomylný Šengelia, ktorý dostal Gruzíncov už v šiestej minúte prvýkrát do dvojciferného vedenia. Domáci podobne ako v predchádzajúcom vzájomnom stretnutí ťažili z podkošovej hry a trestali časté slovenské chyby. Gruzínsko sa dostalo do hernej pohody, po prvej štvrtine viedlo 30:19. V druhej perióde sa dostali k slovu aj Slováci, stiahli na rozdiel piatich bodov (27:32), ale stratenými loptami opäť umožnili súperovi odskočiť na dvojciferný rozdiel. Po dvadsiatich minútach prehrávalo Slovensko 39:51.

Ani po prestávke neprestávali hostia bojovať, favoritovi sa dokázali vyrovnať vo väčšine herných činností. S vysokým tempom však začali mať v tretej štvrtine problémy, pred záverečnými desiatimi minútami prehrávali 55:71. Domáci si svoje vedenie skúsene postrážili a divákov na záver potešili viacerými peknými akciami.