23. mája 2021

La Liga: Atletico ustrážilo náskok pred Realom a má 11. titul

Rozhodlo o tom až v záverečnom 38. kole, keď otočilo sobotňajší duel na trávniku Realu Valladolid a zvíťazilo 2:1.

Atletico Madrid získalo svoj 11. majstrovský titul v španielskej futbalovej La Lige. Rozhodlo o tom až v záverečnom 38. kole, keď otočilo sobotňajší duel na trávniku Realu Valladolid a zvíťazilo 2:1. Získalo tak jedenásty majstrovský titul v histórii, predtým sa tešilo v sezóne 2013/2014.

"Los colchoneros" triumfovali napokon s dvojbodovým náskokom pred Realom Madrid. Zverenci trénera Zinedinea Zidanea dvoma gólmi v úplnom závere otočili súboj proti Villarrealu z 0:1 na 2:1. "Žltá ponorka" sa tak nedokázala posunúť na 6. priečku a nezahrá si v budúcom ročníku Európsku ligu, iba Konferenčnú.

Atletico si v poslednom zápase sezóny skomplikovalo život, keď s o záchranu bojujúcim súperom prehralo prvý polčas. Z rýchleho protiútoku skóroval v 18. minúte Oscar Plano. Po prestávke však Atletico dokázalo prelomiť obranu súpera a vydalo sa za svojím cieľom. V 58. min vyrovnal Angel Correa strelou z hranice šestnástky, hoci bol v obkľúčení viacerých hráčov súpera. O desať minút strelil víťazný gól Luis Suarez, keď sa domáci v snahe získať tri body a dostať sa nad čiaru zostupu vybrali do útoku a Uruguajčan skóroval z protiútoku.

K vypadávajúcemu Eibaru sa v poslednom kole pripojili aj Huesca a Real Valladolid. Huesca uhrala iba bezgólovú remízu s FC Valencia, v jej zostave nastúpil na úvodných 67. min aj Denis Vavro. Na poslednú chvíľu sa zachránilo Elche, ktoré doma zdolalo Bilbao 2:0.

Ultramaratón v Číne sa zmenil na preteky smrti, extrémne počasie zabilo dvadsaťjeden bežcov