04. januára 2012

Lakers: Dominovali vynikajúci Kobe Bryant a Andrew Bynum

Obdivuhodných 22 lôpt doskočil pivot Los Angeles Lakers Andrew Bynum v utorkovom víťaznom stretnutí zámorskej basketbalovej NBA proti Houstonu (108:99). K jeho 21 bodom pridal líder domácich ...

kobe bryant NEW YORK 4. januára (WEBNOVINY) - Obdivuhodných 22 lôpt doskočil pivot Los Angeles Lakers Andrew Bynum v utorkovom víťaznom stretnutí zámorskej basketbalovej NBA proti Houstonu (108:99).

K jeho 21 bodom pridal líder domácich Kobe Bryant ďalších 37 a kalifornský tím si pripísal štvrté víťazstvo v sezóne. "Je to veľký večer. Trvalo mi to však dosť dlho," komentoval svoj prvý duel s viac ako 20 bodmi a doskokmi v kariére 24-ročný Bynum.

V drese Rockets siahal po triple-double Kyle Lowry, k 22 bodom a 10 doskokom však pridal "len" 9 asistencií.

Oklahoma po úvodných piatich víťazstvách druhýkrát za sebou zakopla, nebezpečný Portland (aktuálna bilancia 4 víťazstvá, 1 prehra) ju na jej palubovke v druhom polčase prevýšil v pomere 52:40. Približne minútu pred koncom duelu sa do seba slovne i telami "pustili" domáci Kendrick Perkins a hosťujúci najlepší strelec LaMarcus Aldridge, rozhodcovia však oboch od seba včas oddelili.

"Hrali sme s potrebným prístupom a sťažili úlohu domácemu strelcovi Kevinovi Durantovi. Chceli sme ho zamestnať aj v obrane," pripomenul kouč hostí Nate McMillan. "LaMarcus odohral dobrý zápas, neurobil sme dosť na to, aby sme ho zastavili. Budeme musieť nájsť spôsoby, ako hrať lepšie," zdôraznil tréner Thunder Scott Brooks.

Hráči Chicaga nastrieľali v troch štvrtinách duelu proti Atlante iba chudobných 42 bodov, pred záverečnou dvanásťminútovkou zaostávali za súperom 42:56. Predsa sa však tešili z tesného víťazstva. "To o nás niečo hovorí," povedal rozohrávač Bulls Derrick Rose. "Dali sme im nádej, a to v tejto lige nemôžete urobiť," zlostil sa kouč hostí Larry Drew.