11. decembra 2006

Lakers zdolali San Antonio, Bryant nastrieľal 34 bodov

Diváci v Los Angeles videli šláger nedeľňajšieho programu zámorskej basketbalovej NBA, v ktorom domáci Lakers pokorili silné San Antonio 106:99. O výsledku duelu dvoch popredných tímov Západnej ...

NEW YORK 11. decembra (WEBNOVINY) - Diváci v Los Angeles videli šláger nedeľňajšieho programu zámorskej basketbalovej NBA, v ktorom domáci Lakers pokorili silné San Antonio 106:99. O výsledku duelu dvoch popredných tímov Západnej konferencie sa rozhodlo v tretej štvrtine, domáci vyhrali jej záverečnú päťminútovku 24:6, pred záverečnou časťou hry si utvorili rozhodujúci náskok a stretnutie vďaka tomu doviedli do víťazného konca. „Myslím, že sme v tretej štvrtine predviedli najlepší defenzívny výkon počas môjho pôsobenia v klube. Ukázali sme množstvo snahy, energie, rotácie a komunikácie. Výborne sme si prihrávali, a to rozhodlo,“ povedal krídelník Lakers Lamar Odom, ktorého iba jediná asistencia delila od triple-double. Líder LA Kobe Bryant prispel k triumfu po jednozápasovej pauze 34 bodmi.

Portland zvíťazil v Toronte 93:83 a stretnutie výrazne poznačila strata najlepších hráčov na oboch stranách. Blazers nastúpili bez suspendovaného Zacha Randolpha, domácim chýbal pre zranenie ľavého kolena Chris Bosh. Hosťujúceho lídra zastúpil rozohrávač Jarrett Jack s 22 bodmi, 8 asistenciami a 9 doskokmi. Tréner Blazers Nate McMillan sa ešte pred súbojom stretol s Jackom, aby mu vysvetlil, čo od neho chce. „Hovoril som s ním o líderstve. Bez Zacha som potreboval, aby práve on prevzal kontrolu nad zápasom. Dokázal to a dnes udával tón hre od začiatku až do konca,“ skonštatoval McMillan. Charlotte, ktoré sa radí na absolútne dno profiligy, nemalo pred vlastným obecenstvom proti Phoenixu žiadnu šancu (84:114). Šiesti hráči Suns nastrieľali dvojciferný počet bodov, najlepším bol Amare Stoudemire (22). Atlanta bez Joa Johnsona nenarobila väčšie problémy Sacramentu, Kings víťazstvom 117:92 ukončili päťzápasovú sériu prehier. Najvyrovnanejším súbojom v nedeľu bol duel Seattle s Golden State. SuperSonics vyhrali už tretí zápas v rade bez Raya Allena, tentoraz 117:115. Rozohrávač Luke Ridnour zaznamenal 13 zo svojich 26 bodov v záverečnej štvrtine a veľkou mierou pomohol domácim zmazať 16-bodový deficit z prvej polovice.

Výsledky - nedeľa:

Toronto - Portland 83:93

Najviac bodov: Peterson 23, T. J. Ford 19, F. Jones 14 - Webster a Jack po 22, J. Dixon 16, štvrtiny: 21:24, 20:26, 21:20, 21:23, 15 542 divákov

Charlotte - Phoenix 84:114

Najviac bodov: May 26 (10 doskokov), Felton 14, Okafor a Carroll po 12 - A. Stoudemire 22 (12 doskokov), Diaw 17, Barbosa 15, štvrtiny: 30:27, 24:30, 17:33, 13:24, 13 571 divákov

Sacramento - Atlanta 117:92

Najviac bodov: B. Miller 19, Williamson 18, Bibby 16 - S. Stoudamire 26, S. Jones 14, Lue 10, štvrtiny: 22:20, 31:20, 39:22, 25:30, 17 317 divákov

Seattle - Golden State 117:115

Najviac bodov: Ridnour 26, Lewis 25, D. Wilkins 22 - B. Davis 28 (13 asistencií), Barnes 20, McLeod a Pietrus po 13, štvrtiny: 25:38, 31:34, 31:16, 30:27, 16 138 divákov

Los Angeles Lakers - San Antonio 106:99

Najviac bodov: Bryant 34, Odom 18 (11 doskokov), Walton 17 - Ginobili 23, T. Parker 21, Duncan 16 (13 doskokov), štvrtiny: 21:28, 25:20, 37:22, 23:29, 18 997 divákov.