19. júna 2011

Leipheimer sa stal celkovým víťazom Okolo Švajčiarska

Američan Levi Leipheimer sa stal celkovým víťazom 75. ročníka cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska. O svojom triumfe rozhodol v nedeľňajšej 9. etape, ktorou bola ...

levi leipheimer Levi LeipheimerFoto: SITA, APSCHAFFHAUSEN 19. júna (WEBNOVINY) - Američan Levi Leipheimer sa stal celkovým víťazom 75. ročníka cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska. O svojom triumfe rozhodol v nedeľňajšej 9. etape, ktorou bola časovka na 32,1 km v okolí Schaffhausenu. Leipheimer v jazde proti chronometru obsadil 3. miesto s odstupom 13 sekúnd na favorizovaného Fabiana Cancellaru. Švajčiar potvrdil pozíciu najlepšieho časovkára súčasnosti.

Doterajší líder Okolo Švajčiarska Damiano Cunego mal v nedeľu na Cancellaru manko 2:16 min a musel prepustiť žlté tričko Leipheimerovi. Americký jazdec RadioShacku bol pred časovkou štvrtý s odstupom 1:59 min, napokon Cunega zdolal o 4 sekundy.

Slováci na Okolo Švajčiarska

Z tria Slovákov skončil v časovke najlepšie Peter Sagan, ktorý obsadil s mankom 2:03 min 27. miesto. Bratia Velitsovci dosiahli takmer rovnaké časy, Peter bol 31. a Martin skončil na 36. priečke. V celkovom hodnotení obsadil Peter Velits 40. pozíciu, Peter Sagan, ktorý vyhral bodovaciu súťaž, bol o desať priečok nižšie a Martina Velitsa klasifikovali na 84. mieste.

Výsledky:
9. etapa (Schaffhausen - Schaffhausen, 32,1 km): 1. Fabian Cancellara (Švaj.) Leopard Trek 41:01 min, 2. Andreas Klöden (Nem.) RadioShack +9 s, 3. Levi Leipheimer (USA) RadioShack +13, 4. Nelson Oliveira (Portug.) RadioShack +25, 5. Tom Danielson (USA) Garmin-Cervelo +38, 6. Gustav Larsson (Švéd.) Saxo Bank Sungard +41, ... 27. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +2:03, 31. Peter Velits (SR) HTC-Highroad +2:08, 36. Martin Velits (SR) HTC-Highroad +2:15

Konečné poradie: 1. Levi Leipheimer (USA) RadioShack 31:45:02 h, 2. Damiano Cunego (Tal.) Lampre - ISD +4 s, 3. Steven Kruijswijk (Hol.) Rabobank +1:02 min, 4. Jakob Fuglsang (Dán.) Leopard Trek +1:10, 5. Bauke Mollema (Hol.) Rabobank +2:05, 6. Mathias Frank (Švaj.) BMC Racing +2:24, ... 40. Peter Velits (SR) HTC-Highroad +37:11, 50. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +43:57, 84. Martin Velits (SR) HTC-Highroad +1:08:08