Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. októbra 2012

Lekári pripravujú demonštratívnu akciu zdravotníkov V4Upozorniť na spoločné problémy v zdravotníctve na Slovensku, Česku, Poľsku a Maďarsku je hlavným cieľom demonštratívnej akcie zdravotníkov V4, ktorú plánujú zorganizovať lekári. ...Zdieľať
lekari BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Upozorniť na spoločné problémy v zdravotníctve na Slovensku, Česku, Poľsku a Maďarsku je hlavným cieľom demonštratívnej akcie zdravotníkov V4, ktorú plánujú zorganizovať lekári.


Podľa predsedu lekárskeho odborového združenia Petra Visolajského akcia bude mať pokojný priebeh a uskutoční sa v samotných nemocniciach. Údaj o tom, koľko ich bude a ktoré, zatiaľ uzavretý nemajú.

"Verím, že sa v celej V4 zapoja aj sestry. Predbežne to tak aj vyzerá,“ povedal Visolajský.

Podľa vyjadrenia prvého podpredsedu Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek (OZSaPA) Viliama Záborského na základe zmluvy o spolupráci, ktorú podpíšu s LOZ v pondelok, budú podporovať každú racionálnu aktivitu lekárskych odborov.

"A to isté budeme očakávať od LOZ, takú istú podporu voči nám,“ dodal Záborský.

Krajiny Višegrádskej štvorky spojili sily, aby poukázali na problémy, s ktorými v zdravotníctve zápasia.

"Ide o nedostatočné financovanie, nedostatok personálu v nemocniciach ako lekárov, tak aj sestričiek, či záujmy finančných skupín v zdravotníctve, ktoré majú dosah na politikov. Veci, ktoré sú vo V4 podobné,“ povedal Visolajský, ktorý zároveň doplnil, že iniciátormi akcie boli oni a ich českí kolegovia.

Kedy presne by sa mala uskutočniť, zatiaľ Visolajský neprezradil. Informáciu o termíne i podrobnostiach prezradí LOZ v priebehu najbližších dvoch týždňov na tlačovej konferencii.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výbuch bomby pred policajnou stanicou v Damasku zabil 7 ľudí
<< predchádzajúci článok
Model prepojenia diaľnic a rýchlociest bude lacnejší

Lekári pripravujú demonštratívnu akciu zdravotníkov V4 - diskusné fórum čitateľov