Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. septembra 2007

Letisko Poprad - Tatry s vlaňajšími tržbami vyše 26 mil. korúnSpoločnosť Letisko Poprad - Tatry, a.s. Poprad dosiahla v minulom roku tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb 26,4 mil. Sk. Ako ďalej oznámilo popradské letisko, výrobná spotreba ...Zdieľať

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Letisko Poprad - Tatry, a.s. Poprad dosiahla v minulom roku tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb 26,4 mil. Sk. Ako ďalej oznámilo popradské letisko, výrobná spotreba predstavovala 15,4 mil. Sk a tržby z predaja tovaru 24,2 mil. Sk pri obchodnej marži takmer 6,1 mil. Sk. Spoločnosť vykázala vlani čistý zisk vo výške skoro 2 mil. Sk, pričom v hospodárskej činnosti evidovala zisk 2,8 mil. Sk a vo finančnej činnosti stratu 833 tis.

Majetok podniku mal koncom vlaňajška hodnotu 701,6 mil. Sk, z toho neobežný majetok takmer 672 mil. Sk a obežný majetok 29,4 mil. Sk. Vlastné imanie vo výške 665,6 mil. Sk krylo majetok na 94,9 %. Záväzky predstavovali k uvedenému termínu 13,1 mil. Sk.

Za prvý polrok 2007 prepravilo Letisko Poprad - Tatry 29 878 cestujúcich, čo je o 33,3 % viac ako v rovnakom období minulého roku. Najvýznamnejšie sa na náraste počtu prepravených cestujúcich podieľala pravidelná linka Poprad - Londýn, ktorá zaznamenala za prvý polrok tohto roku až 62,8-percentný nárast cestujúcich. Dobre sa rozbieha aj nová pravidelná linka Poprad - Sliač - Praha. Až 85 % cestujúcich na tejto linke pokračuje ďalej. Významný podiel na počtoch cestujúcich na popradskom letisku predstavujú charterové lety. Hlavnou charterovou sezónou v Poprade je zima, kedy do Tatier prilietajú turisti z Ruska, Ukrajiny a pobaltských štátov. V lete sú to charterové lety so slovenskými turistami do bulharského Burgasu.

Spoločnosť Letisko Poprad - Tatry, a.s. bola zapísaná do Obchodného registra v januári 2005, eviduje základné imanie 597,4 mil. Sk. Prevádzkuje letisko, vykonáva pozemnú obsluhu lietadiel, služby na vybavenie cestujúcich a nákladu, zaisťuje bezpečnostnú ochranu a verejný poriadok na letisku. Popritom prenajíma dopravné prostriedky, prevádzkuje colný a daňový sklad, vnútroštátnu a medzinárodnú nepravidelnú autobusovú dopravu, domácu cestnú nákladnú dopravu a taxislužbu a ďalšie činnosti.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po žemľovke ochorelo na salmonelózu osemnásť ľudí
<< predchádzajúci článok
Ocenenie jedinečného výkonu lekárov