Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

02. augusta 2021

Letná olympiáda v Tokiu (športová streľba): Jány podal solídny výkon, ale druhú finálovú účasť si nepripísalSlovenský reprezentant v športovej streľbe Patrik Jány nepostúpil do finále v disciplíne ľubovoľná malokalibrovka 3x40 na olympijských hrách v ...Zdieľať
66211540_489940141752171_7431860565451997184_n 676x503 2.8.2021  - Slovenský reprezentant v športovej streľbe Patrik Jány nepostúpil do finále v disciplíne ľubovoľná malokalibrovka 3x40 na olympijských hrách v Tokiu.

Solídny a vyrovnaný výkonV kvalifikácii dosiahol výkon 1172 bodov, čo mu v konkurencii 39 aktérov na strelnici Asaka Shooting Range stačilo na 13. miesto. Víťazom kvalifikácie sa stal Rus Sergej Kamenskij s nástrelom 1183 bodov. Finále za účasti ôsmich strelcov sa začne o 9.50 h SELČ.

Dvadsaťtriročný olympijský debutant Jány si nepripísal druhú finálovú účasť v Tokiu. Po skvelej siedmej priečke v disciplíne vzduchová puška na 10 m podal solídny a najmä vyrovnaný výkon aj v kvalifikácii ľubovoľnej malokalibrovky.

Trikrát deväťdesiat deviatka


V pokľaku dosiahol 390 bodov, v ľahu 391 a napokon v stoji rovnako 391 bodov. Ani v jednej z troch častí súťaže v štyroch položkách však nepredviedol maximálny nástrel 100 bodov, pri jeho mene zasvietila trikrát deväťdesiat deviatka.

Na rozstrel o finále mu chýbali štyri body. Posledný ôsmy postupujúci Bielorus Jurij Ščerbacevič dosiahol výkon 1176. Pre porovnanie pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro stačilo na finále v kráľovskej puškárskej disciplíne aj 1168 bodov.

Jány bol posledný slovenský zástupca v športovej streľbe na Hrách XXXII. olympiády v Tokiu. Slováci si z Asaka Shooting Range odniesli jednu medailu, ale tú najcennejšiu. Zlato v trape získala Zuzana Rehák Štefečeková. V mix trape spolu s Erikom Vargom pridala nepopulárne štvrté miesto a finálovú účasť si vystrieľal aj už spomenutý Jány. Vo vzduchovej puške skončil siedmy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Letná olympiáda v Tokiu (športová streľba): Jány podal solídny výkon, ale druhú finálovú účasť si nepripísal © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cimanovská sa bojí sa, že skončí v pracovnom tábore. Na olympiáde sa nepredstaví a je na bezpečnom mieste
<< predchádzajúci článok
Letná olympiáda v Tokiu (hod kladivom): Lomnický nehodil finále. Výkon neodzrkadľuje to, na čo reálne mám, zhodnotil

Letná olympiáda v Tokiu (športová streľba): Jány podal solídny výkon, ale druhú finálovú účasť si nepripísal - diskusné fórum čitateľov