07. augusta 2014

Liberec prehral doma s Astrou a v EL končí, Obročník skóroval

Futbalisti Slovana Liberec vypadli z Európskej ligy. Zverenci slovenského kouča Samuela Slováka prehrali v odvete 3. predkola s Astrou Giurgiu 2:3, pred týždňom uspel rumunský tím na domácej pôde hladko ...

Bratislava 7. augusta (TASR) - Futbalisti Slovana Liberec vypadli z Európskej ligy. Zverenci slovenského kouča Samuela Slováka prehrali v odvete 3. predkola s Astrou Giurgiu 2:3, pred týždňom uspel rumunský tím na domácej pôde hladko 3:0.

Liberec doma po prvom polčase viedol 2:1, keď na konci úvodného dejstva najskôr Tomáš Ďubek pripravil gól pre Josefa Šurala a o chvíľu neskôr dostal Slovan do vedenia prudkou strelou spoza šestnástky ďalší slovenský legionár Michal Obročník. V drese českého zástupcu sa na ihrisko dostali aj brankár Lukáš Hroššo i Michal Hamuľak, hostia ale v záverečnej desaťminútovke otočili skóre vo svoj prospech.

V play off o skupinovú fázu sa predstaví Ruch Chorzów pod vedením slovenského trénera Jána Kociana. Poľský tím po bezgólovej remíze v prvom zápase rozhodol v odvete na ihrisku dánskeho Esbjergu o postupe gólom v piatej minúte nadstaveného času. V bránke domácich stál Martin Dúbravka.

Žreb play off je na programe v piatok o 13.00 h v Nyone, zápasy sa budú hrať 21. a 28. augusta.

Odvety 3. predkola Európskej ligy 2014/2015:
Ermis Aradippou - Young Boys Bern 0:2 (0:1)
36. Steffen, 65. Frey, ČK: 46. Paulinho (Ermis)

/prvý zápas 5:1, postúpil Krasnodar/

Slovan Liberec – Astra Giurgiu 2:3 (2:1)
Góly: 45. Šural, 45.+4 OBROČNÍK – 37. Enache, 83. Rus, 89. Bukari
/prvý zápas 0:3, postúpila Astra, za domácich Hroššo a Ďubek celý zápas, Obročník do65. min+gól, Hamuľak do 53. min/