20. januára 2012

Líder z Košíc nezaváhal, Martin zobral body Zvolenu

Súhrn výsledkov 40. kola slovenskej hokejovej súťaže, Tipsport extraligy. MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 1:4 (0:3, 0:1, 1:0) I. tretina Už v úvodnej minúte ...

kosice zilina BRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov 40. kola slovenskej hokejovej súťaže, Tipsport extraligy.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)

I. tretina

Už v úvodnej minúte strieľal nebezpečne z ľavej strany Sivák , ale Hylák bol pozorný. Domáci mali možnosť ísť do vedenia pri dvojnásobnom vylúčení Bartoša, ale početnú prevahu nevyužili. Úvodný gól stretnutia mohol streliť Róbert Huna ale sám pred Hylákom nedal.

Pri hre štyroch proti štyrom v 13. min unikol Haščák a svoje sólo zakončil úvodným gólom zápasu. V ďalších minútach Žilinčania doplatili na vylúčenia. V 17. min sedel na trestnej lavici Krčula a nikým nekrytý Tabaček prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. V 19. min pri vylúčení Troligu Zálešák z ľavej strany pomedzi betóny tretíkrát prekonal žilinského gólmana.

II. tretina

Úvodná polovica druhej tretiny bola najmä o vylúčeniach na oboch stranách, ktoré ani jeden z tímov nevyužil. Košice si však vytvorili tlak a výsledkom bol gól z hokejky Pašeka v 29. min. V následujúcich minútach hráči úradujúceho majstra mali viac z hry, ale domácich viackrát podržal brankár M. Laco. V závere II. tretiny strely Kubiša, Nemca a najmä Siváka mohli znamenať prvý gól vlkov, ale stav stretnutia sa nemenil.

III. tretina

V úvode poslednej časti zvýšili domáci snahu. Najnebezpečnejšia bola strela Siváka v 43. min, ale košický gólman ju kryl. Košičania mohli zvýšiť svoj náskok pri početnej prevahe piatim proti trom, avšak túto 40-sekundovú výhodu nevyužili. Žilinčania v poslednej desaťminútovke chceli streliť aspoň čestný gól, čo sa im podarilo pri vylúčení Šedu, keď prvá útočná formácia rozohrala peknú akciu, na konci ktorej bol Richard Huna. Potom sa už stretnutie iba dohrávalo, Košičania si tak pripísali deviate víťazstvo v rade.

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Som spokojný s druhou, nie s prvou časťou zápasu. O výsledku sa rozhodlo v prvej tretine, kde sme inkasovali tri góly. Za rovnovážneho stavu sme mali šance. Škoda, že sme nedali prvý gól, ktorý by nás nabudil. Potom sme inkasovali po taktických chybách, dva góly sme dostali po zbytočných vylúčeniach. Košiciam dobre zachytal brankár Hylák."
Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Úvodný nápor Žiliny sme ustáli. Potom sme po pekných kombináciách strelili tri góly a to rozhodlo. V druhej časti mala Žilina väčšiu snahu, no výsledok sa jej už nepodarilo zvrátiť."

Góly: 54. Richard Huna (Róbert Huna, D. Kudělka) - 13. Marcel Haščák (Pašek, Kolba), 17. J. Tabaček (Dravecký, Zálešák), 19. Zálešák (P. Bartoš, J. Tabaček), 29. Pašek (Marcel Haščák, Mlynarovič)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Rovenský, V. Snášel, 1856 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Leško, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Linet, J. Kubiš
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Slimák, M. Novák, Martin Chovan - P. Bartoš, Zálešák, Dravecký - Spilar, S. Gron, Michel Miklík - Marcel Haščák, Pašek, Mlynarovič - E. Piatak, Matúš Chovan, Jenčík

HKm Zvolen - MHC Mountfield Martin 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

I. tretina

Martin mal do zápasu raketový nástup, pretože už v 45. sekunde mu vyšla akcia po pravej strane a po prihrávke Važana sa pred Sáblíkom nemýlil Markovič. Hostia boli pri chuti, ale v 3. min pokazili ideálne prečíslenie dvoch na jedného, keď Markovičovu prihrávku nezužitkoval Važan. Zvolen pohrozil v 5. min, Leskovjanský mieril z pravého kruhu iba do žŕdky. Vyšlo to až o minútu neskôr Marekovi Ďalogovi, ktorý sa presadil technickou strelou po prihrávke Leskovjanskeho spoza bránky. Martinčania v polovici zápasu nevyužili 23-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V oslabení o jedného muža sa rútil na bránku MHC domáci Otčenáš, ale jeho bekhend v tiesni nebol účinný. V závere prvého dejstva ešte pohrozili hostia, Ižvolt z pravej strany a Murček z ľavej, ale Sáblík puk nepustil za seba.

II. tretina

Úvod do druhej tretine vyšiel Zvolenu, v presilovke Otčenáš poslal puk pred bránku, kde bol pohotový Škvaridlo - 2:1. Martinčania vyrovnali v 28. min, Galamboš vybojoval vhadzovanie a voľný puk poslal za Sáblíka opäť hosťujúci Markovič. O minútu neskôr Matejka pálil od modrej čiary do žŕdky. Zvolen mohol ísť do vedenia v 33. min, keď po ľavej strane prenikal Martin Ďaloga, Šimka však neprekonal. O tri minúty neskôr bol v dobrej pozícii Kriška, mieril však nad hornú žŕdku Sáblíkovej bránky. V 38. min sa na opačnej strane tešil z gólu Škvaridlo, ale videorozhodca Dalibor Beniač ho neuznal.

V tretej tretine to bol boj o puk, každý kúsok ľadu a stredné pásmo. Miernu prevahu mali Martinčania, ale ich strely neboli dôrazné. Najväčšiu príležitosť mal na hokejke v 52. min Škvaridlo, ale nevyužil nájazd. Zápas dospel až do predĺženia, v ktorom mal veľmi dobrú možnosť Marek Slovák. V 62. min sa preštrikoval pred Šimka, ale neprekonal ho. Slovák mal šancu aj v 64. min, ale pred prázdnou bránkou netrafil puk.
V samostatných nájazdoch sa najprv presadil hosťujúci Važan a po ňom aj Galamboš. Keďže Baláž so Slovákom svoje nájazdy nepremenili, Martin si zo Zvolena odváža dva body.

Hlasy:
Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Nastúpili sme v oklieštenej zostave, pred zápasom nám navyše ochorel Brabenec. Napriek tomu mladí chlapci, ktorí dostali šancu, nesklamali. Aj keď obe mužstvá sa snažili hrať zo zabezpečenej obrany, vytvorili si dostatok šancí. Trošku nás vyviedol z miery vyrovnávajúci gól na 2:2. Nájazdy sú o šťastí aj umení, súper mal lepších strelcov a brankára, preto zvíťazil."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Prišli sme do Zvolena ukradnúť nejaký bod, a to sa nám podarilo. Naša hra bola postavená na dobrej defenzíve a strednom pásme. Čakali sme na našu šancu a prišla. Som rád, že máme dva body z horúceho zvolenského ľadu a ideme ďalej."

Góly: 6. Marek Ďaloga (Leskovjanský, Otčenáš), 23. Škvaridlo (Otčenáš) - 1. Markovič (Michal Važan, Galamboš), 28. Markovič (Galamboš), rozhodujúci sam. nájazd premenil Michal Važan
Vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudolf Lauf, Korba, Smerek, 1505 divákov

Zvolen: Sáblík - Vantroba, Hraško, Marek Ďaloga, J. Mucha, Ťavoda, Šiška, Zošiak, Pokovič - Marek Slovák, M. Jurík, V. Baláž - Leskovjanský, Otčenáš, Škvaridlo - Síkela, Fekiač, Martin Ďaloga - Zuzin, Huňady, Méry
Martin: M. Šimko - Matejka, Drgoň, L. Kozák, M. Výborný, Vartovník, Brcko - Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Macejka, Murček, Miroslav Ižvolt - J. Cíger, Zeliska, Sobota