28. novembra 2018

LIGA MAJSTROV: Atletico, Porto a Schalke postúpili do osemfinále

Hráč Atletico Antoine Griezmann (vzadu) oslavuje so spoluhráčom Angelom Correom druhý gól do bránky Monaka vo futbalovom zápase A-skupiny Atletico Madrid - AS Monako 5. kola Ligy majstrov na štadióne v Madride 28. novembra 2018. Foto: TASR/AP
Bratislava 28. novembra (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid, FC Porto aj Schalke 04 postúpili do osemfinále Ligy majstrov. V stredajšom stretnutí A-skupiny triumfovalo Atletico na domácej pôde nad posledným AS Monaco 2:0 a v tabuľke už nemôže skončiť horšie ako na druhom mieste. Postup Porta a Schalke z D-skupiny sa zrodil vďaka výhre Lokomotivu Moskva doma nad Galatasarayom Istanbul 2:0. Turecký klub je so štyrmi bodmi tretí a už nemá šancu dobehnúť dvojicu na čele.

Úvodný gól v Madride padol už v druhej minúte, keď si Benoit Badiashile nešťastne zrazil strelu Kokeho do vlastnej siete. V 24. minúte zvýšil na 2:0 zblízka Antoine Griezmann. Monaco si vypracovalo gólové šance, no nedokázalo sa presadiť. Najväčšiu spálil v 83. minúte Falcao, ktorý nepremenil penaltu. Tesne predtým išiel po druhej žltej karte za ruku v šestnástke predčasne pod sprchy obranca domácich Stefan Savič. Ani "presilovka" hostí však už na výsledku nič nezmenila. Atletico tak má na konte 12 bodov, druhý Dortmund o tri menej, no večerný zápas s Bruggami k dobru. V prípade, že Borussia neprehrá, aj ona bude mať už v predstihu istotu postupu do vyraďovacej fázy.

V dueli D-skupiny sa domáci Lokomotiv Moskva dostal do vedenia nad Galatasarayom Istanbul, keď sa v 43. minúte dostal do strely Grzegorza Krychowiaka domáci obranca Ryan Donk a tečoval ju za vlastného brankára. Na 2:0 zvýšil desať minút po zmene strán Vladislav Ignatjev. Lokomotiv je štvrtý s tromi bodmi, tretí Galatasaray má o bod viac, no už nemôže dobehnúť prvé Porto (10 b) ani druhé Schalke (8 b).

5. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov:

A-skupina:
Atletico Madrid - AS Monaco 2:0 (2:0)
Góly: 2. Badiashile (vl.), 24. Griezmann, ČK: 82. Savič (Atl.). Rozhodoval: Gestranius (Fín.)