28. decembra 2016

Liptovský Mikuláš zdolal Martin, domáci viedli už po dvoch minútach

Na snímke tréner Liptovského Mikuláša Róbert Spišák, archívna snímka

Na snímke tréner Liptovského Mikuláša Róbert Spišák, archívna snímka Foto: TASR – Branislav Račko
Liptovský Mikuláš 28. decembra (TASR) - Zápas sa začal vyvíjať lepšie pre domácich hráčov, ktorí sa hneď po dvoch minútach mohli dostať do vedenia. Spolupráca bratov Hunovcov - Richarda a Róberta sa však gólom neskončila. Už o niekoľko sekúnd martinskej obrane unikol Stümpel, ktorý v nájazde brankára Dzubinu neprekonal. Hosťom sa nepodarilo vypracovať tlak ani v 7. minúte, keď necelú minútu hrali presilovku o dvoch hráčov. V 19. minúte sa vyznamenal Dzubina po strele Stümpela, o pár sekúnd neskôr mieril Mikulášan Jakub Sukeľ na opačnej strane klziska iba do žrde.

V podobne dobrej situácii sa ocitli Liptáci aj na začiatku druhej tretiny. V 21. minúte Matúš Sukeľ vo vyloženej šanci neposlal puk do odkrytej časti Dzubinovej brány. Martinčania sa strelecky prejavili v 26. minúte, konkrétne Heizer, ktorý preveril brankára Križana. Od 30. minúty sa museli hostia zaobísť aj bez trénera Paukovčeka, ktorého rozhodca Orolin vykázal zo striedačky. To, čo sa Martinčanom v početnej výhode o dvoch hráčov nepodarilo, to Liptáci v 32. minúte pretavili do gólu. Kriška našiel prihrávkou medzi kruhmi Urama, ktorý strelou z prvej namieril presne k pravej žrdi - 1:0. V závere druhého dejstva sa hostia z Martina snažili o vyrovnanie. V 37. minúte Bačikova strela od modrej skončila u Križana, podobne bol mikulášsky brankár úspešný aj o tridsať sekúnd, keď vyrazil pokus Pacalaja.

V 41. minúte Korosin síce našiel presnou prihrávkou Markoviča, ale zakončenie mu zmarila mikulášska obrana. Zhruba o dvadsať sekúnd sa individuálne snažil presadiť Koyš, ale taktiež bez zakončenia. Útočnú prevahu mali hostia aj v 48. minúte, po tom, čo na trestnú lavicu zamieril Stehlík. Martinčania síce zatlačili Liptákov vo vlastnom pásme, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. V 51. minúte našiel Stümpel pred bránou Urama, ale ten vo vyloženej pozícii vypálil iba do bočnej siete. Domácim sa podarilo poistiť si vedenie v 57. minúte a to počas oslabenia. Robert Huna zachytil puk na modrej čiare, prihrávkou našiel brata Rudolfa, ktorý v nájazde prekonal Dzubinu - 2:0. Už keď to vyzeralo, že Liptáci si vedenie postrážia, prišla odpoveď Martinčanov, ktorí v 60. minúte znížil zásluhou Koyša - 2:1. Gólovú bodku stanovil štrnásť sekúnd pred koncom domáci Nádašdi, ktorý zo stredného pásma poslal puk do prázdnej martinskej brány a spečatil na konečných 3:1.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - MHC Martin 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

32. Uram (Kriška), 57. Ru. Huna (Ro. Huna, Kadlubiak), 60. Nádašdi – 60. Koyš (Heizer). Rozhodovali: Orolin – Bogdaň, Gajan, vylúčení: 7:7, presilovky: 1:0, oslabenia 1:0, 1950 divákov

Liptovský Mikuláš:
Križan – Burzala, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Šiška, Makovský, Kadlubiak, Moravčík – Števuliak, Cibák, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kabáč, Stümpel, Uhrík

Martin: Dzubina – Pulli, Bačík, Pacalaj, Brňák, Salija, Dvořák, Rusina, Fabian – Rapáč, Heizer, Koyš – Dlouhy, Galamboš, Varga – Korostin, Pokrivčák, Markovič – Rzavský, Surovka, Mráz

HC Košice - HKM Zvolen 2:0

Prvá tretina zápasu druhého tímu s piatym divákov príliš nenadchla. Viac z hry mali domáci hráči, šance Biceka či Boltuna však zostali nevyužité. Bezgólové skóre sa nezmenilo ani po presilovkách Zvolenčanov v 12., resp. Košičanov v 14. minúte.

Zvolenčania si v úvode druhej časti vypracovali niekoľko príležitostí, Habal však viacerými zákrokmi podržal svoj tím. Presilovka Košičanov v 29. minúte priniesla sľubnú príležitosť Zvolenčana Juríka, ale ani on neprekvapil domáceho brankára. V 38. minúte v situácii dvoch proti dvom prebral Vargovu prihrávku Nagy, aj so šťastím sa zbavil obrancu Krejčiho a prestrelil Šimka - 1:0.

V 47. minúte si hostia vytvorili tlak, do nádejnej príležitosti sa dostal Lukáš Novák, ale pokusom spomedzi kruhov neuspel. O vyrovnanie sa snažil aj Sikela, ale aj jeho bekhendový pokus Habal zmaril. V 54. minúte, počas štvrtej presilovky hostí, sa hralo pred Habalom, ani strelecký pokus Majdana však košického brankára neprekvapil. Šance hostí na bodový zisk výrazne klesli v 58. minúte. Bartoš zaviezol puk do útočného pásma a prihrávku od skúseného veterána pred odkrytú bránku využil Tibor Varga - 2:0. Hostia v závere zápasu skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale brankárovi Habalovi už piate čisté konto v sezóne nepokazili.

HC Košice - HKM Zvolen 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

38. Nagy (Varga), 58. Varga (Bartoš, Klíma). Rozhodovali: Novák - Bednár, Gavalier, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 4255 divákov.