18. augusta 2010

Listopadová štvrtá aj vo finále na 50 m motýlik

Slovenská reprezentantka Katarína Listopadová obsadila v stredajšom finále pretekov plavkýň na 50 metrov motýlik na I. olympijských hrách mládeže v Singapure 4. miesto časom 27,38 sekundy. ...

listopadova Foto: SITA SINGAPUR 18. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Katarína Listopadová obsadila v stredajšom finále pretekov plavkýň na 50 metrov motýlik na I. olympijských hrách mládeže v Singapure 4. miesto časom 27,38 sekundy. Sedemnásťročnú členku klubu J&T Bratislava delilo od bronzu iba 7 stotín. Za vlastným slovenským juniorským rekordom z 31. júla 2009 na svetovom šampionáte dospelých v Ríme zaostala iba o jedinú stotinku. Listopadová má v Singapure veľkú smolu, lebo tesne štvrtá skončila aj v utorok vo finále pretekov na 100 metrov voľným spôsobom.

"Katka je obrovská smoliarka, ale verím, že na 100 metrov motýlik si už konečne vypláva tú vytúženú medailu. Po utorkovej štvrtej priečke bola veľmi smutná, ale povzbudil som ju slovami, že nie je veľa športovcov, ktorí sa môžu pochváliť takýmto výborným umiestnením na olympijských hrách. To som ešte netušil, že aj v stredu pre ňu ostatne nešťastná zemiaková medaila," uviedol viceprezident Slovenského olympijského výboru (SOV) a šéf výpravy SR v Singapure Vladimír Miller.