17. augusta 2013

Liverpool bez zraneného Škrtela odštartoval ligu triumfom nad Stoke

Futbalista Liverpoolu Daniel Sturridge (uprostred) sa teší po strelení gólu

Futbalista Liverpoolu Daniel Sturridge (uprostred) sa teší po strelení gólu Foto: TASR/AP
Londýn 17. augusta (TASR) - Futbalisti FC Liverpool triumfovali v otváracom stretnutí nového ročníka anglickej Premier League doma nad Stoke City 1:0. O tri body pre favorita sa postaral David Sturridge v 37. minúte, hostia minútu pred koncom nepremenili penaltu. Na súpiske domácich chýbal slovenský obranca Martin Škrtel, ktorý ešte nie je po zranení kolena úplne fit.

Liverpool mal počas celého zápasu viac z hry, hoci divákov na zaplnenom Anfield Roade už v úvode vystrašil prudkou strelou do brvna zvnútra šestnástky nemecký stopér Stoke Robert Huth. Domáci potom na trávniku jasne dominovali, ale šancu za šancou im likvidoval bosniansky gólman Asmir Begovič. Recept na neho našiel až pred koncom prvého polčasu prízemnou strelou spoza pokutového územia Sturridge a otvoril tak gólový účet novej sezóny. Aj v druhej časti nevyužil Liverpool viacero čistých príležitostí a mohol pykať, ale v 89. minúte brankár Simon Mignolet zneškodnil penaltu hosťujúceho Jonathana Waltersa po ruke Daniela Aggera v šestnástke.