11. marca 2010

Liverpool opäť nepresvedčivo

Futbalisti Liverpoolu pokračujú vo svojich nepresvedčivých výkonoch, vo štvrtkovom prvom zápase osemfinále Európskej ligy UEFA prehrali s francúzskym Lille 0:1. O víťazstve ...

BRATISLAVA 11. marca (WEBNOVINY) - Futbalisti Liverpoolu pokračujú vo svojich nepresvedčivých výkonoch, vo štvrtkovom prvom zápase osemfinále Európskej ligy UEFA prehrali s francúzskym Lille 0:1. O víťazstve domáceho tímu rozhodol v 85. min devätnásťročný Belgičan Eden Hazard. Lille mohlo v závere pridať aj ďalší gól, ale striedajúci útočník Pierre-Emerick Aubameyang trafil iba do žrde. Liverpool nastúpil bez Slováka Martina Škrtela, ktorý má zlomenú kostičku v priehlavku pravej nohy a bude mimo hry ešte niekoľko týždňov. The Red prehral tento týždeň už druhý zápas 0:1, v pondelok rovnakým pomerom neuspel v domácej lige s Wiganom.

Cennú remízu 1:1 z ihriska Kazane si odviezli hráči nemeckého Wolfsburgu, za ktorý odohral Peter Pekarík celý zápas. Domáci síce vyhrávali, ale v 67. min tvorca hry nemeckého majstra Zvjezdan Misimovič z Bosny a Hercegoviny vyrovnal. Prvý gól pred vlastnými fanúšikmi po príchode do Hamburgu strelil Holanďan Ruud van Nistelrooy a HSV vyhral nad Anderlechtom 3:1. Dramatický zápas sa hral v Madride, kde domáci nedokázali streliť gól Sportingu Lisabon (0:0). Portugalský tím dohrával iba s deviatimi hráčmi. Už v 31. min išiel predčasne pod sprchy Leandro Grimi a v závere ho nasledoval aj Tonel.

Výborný prvý polčas proti Fulhamu odohrali futbalisti Juventusu Turín a už do prestávky rozhodli o svojom víťazstve 3:1. Marseille v Lisabone s Benficou prehrávalo až do poslednej minúty o jeden gól, keď vyrovnal Arfa. Grécky Panathinaikos odohral zlý zápas doma so Standardom Liege a po prehre 1:3 sú jeho šance na štvrťfinále minimálne. Všetko je však otvorené medzi Valenciou a Werderom Brémy. Bundesligista viedol v prvom polčase po góle Fringsa z pokutového kopu, Španieli prišli v 56. min o vylúčeného Banegu, ale hneď na to Mata vyrovnal.

Súhrn výsledkov štvrtkových prvých zápasov osemfinále Európskej ligy UEFA 2009/2010 vo futbale:
Atletico Madrid - Sporting Lisabon 0:0
ČK: 31. Grimi, 89. Tonel (obaja Sporting), rozhodoval: Vink (Hol.), 42 000 divákov

Rubin Kazaň - VfL Wolfsburg 1:1 (1:0)
Góly: 29. Noboa - 67. Misimovič, rozhodoval: Proenca (Port.), 12 000 divákov
Peter Pekarík (Wolfsburg) odohral celé stretnutie

Hamburger SV - Anderlecht Brusel 3:1 (2:1)
Góly: 23. Mathijsen, 40. van Nistelrooy, 76. D. Jarolím - 45. Legear, rozhodoval: Duhamel (Fr.), 34 921 divákov

Olympique Lille - FC Liverpool 1:0 (0:0)
Gól: 85. Hazard, rozhodoval: A. Larsen (Dán.), 18 000 divákov
Martin Škrtel (Liverpool) pre zranenie nenastúpil

Benfica Lisabon - Olympique Marseille 1:1 (0:0)
Góly: 76. Pereira - 90. Arfa, rozhodoval: Brych (Nem.), 46 635 divákov

Juventus Turín - FC Fulham 3:1 (3:1)
Góly: 9. Legrottaglie, 25. Zebina, 45. Trezeguet - 36. Etuhu, rozhodoval: Meyer (Nem.), 11 406 divákov

Panathinaikos Atény - Standard Liege 1:3 (0:2)
Góly: 48. Vyntra - 8. Witsel, 16. Jovanovič, 74. Camargo, ČK: 90. Simao (Panathinaikos), rozhodoval: Thomson (Škót.), 16 000 divákov

FC Valencia - Werder Brémy 1:1 (0:1)
Góly: 57. Mata - 24. Frings (z pok. kopu), ČK: 56. Banega (Valencia), rozhodoval: Atkinson (Angl.), 40 000 divákov