20. apríla 2016

Liverpool rozdrvil Everton, Darmian zariadil triumf Manchestru United

Gólová radosť hráčov Liverpoolu

Gólová radosť hráčov Liverpoolu Foto: TASR/AP
Londýn 20. apríla (TASR) - Futbalisti West Hamu United stále živia nádej na miestenku v budúcosezónnej edícii Európskej ligy či Ligy majstrov. V stredajšom dueli 30. kola anglickej Premier League zdolali na domácim ihrisku Watford 3:1 a zo šiestej pozície v tabuľke naďalej strácajú na piaty Manchester United tri body.

"Červení diabli" totiž nezaváhali a poradili si na Old Trafforde s Crystal Palace 2:0. Pod oba góly domácich sa podpísal taliansky obranca Matteo Darmian. Po jeho centri z ľavej strany si už v 4. minúte dal nešťastne vlastný gól írsky stopér hostí Damien Delaney a po prestávke upravil Darmian sám na dvojgólový rozdiel, keď po rohovom kope spracoval odrazenú loptu a presadil sa strelou z hranice šestnástky.

Ťahákom stredajšieho programu bolo liverpoolske derby, v ktorom domáci FC deklasoval Everton 4:0. "Karamelky" dohrávali zápas s 10 hráčmi, v 50. minúte videl červenú kartu Mori. Slovenský obranca v službách "The Reds" Martin Škrtel stále pauzuje pre problémy so slabinami, nesedel ani na lavičke náhradníkov.