11. decembra 2019

Liverpool zostal v hre o obhajobu titulu v Lige majstrov

Hráč Liverpoolu Naby Keita (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi úvodný gól do bránky Salzburgu v zápase E-skupiny RB Salzburg - FC 0iverpool 6. kola skupinovej fázy Ligy majstrov v Salzburgu 10. decembra 2019. FOTO TASR/AP Foto: TASR
Salzburg/Neapol 11. decembra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zostali v hre o obhajobu titulu v Lige majstrov 2019/2020. V utorok v záverečnom 6. kole skupinovej fázy zvíťazili v Salzburgu 2:0 a stali sa víťazmi E-skupiny. Spolu s nimi postúpil aj SSC Neapol, ktorý doma pokoril Genk aj so Slovákom Patrikom Hrošovským 4:0.

V interesantnom priamom súboji o postup v Rakúsku rozhodli v druhom polčase góly Nabyho Keitu a Mohameda Salaha v 57. a 58. minúte. "The Reds" tak ťahajú sériu osemnástich súťažných duelov bez prehry. Nemecký tréner európskeho majstra Jürgen Klopp po zápase vyzdvihol nasadenie a tempo jeho hráčov. "Aký skvelý tím. Hrali sme s obrovským úsilím. Bol to ťažký zápas, v ktorom oni už v druhom polčase nemohli hrať s takou obrovskou intenzitou ako v prvom. Dali sme dva krásne góly. A mohli sme ich dať šesť či sedem, čo je bláznivé. Vyhrali sme zápas, vyhrali sme skupinu, je to dobré," citovala Kloppa agentúra AFP.

Po gólovej hlavičke Keitu sa o ďalšiu minútu presadil z veľmi ostrého uhla skvelým zakončením Salah a LFC už dohral zápas bez problémov. "Mali sme viacero čistých šancí a nepremenili ich. Potom Mo premenil asi najzložitejšiu situáciu v celom zápase a dal takýto gól," vyjadril sa Klopp.

V domácom drese mal tvrdiť muziku nórsky strelec Erling Braut Haaland, svoje šance ale nepremenil. Autor ôsmich gólov zostal prvýkrát gólovo "na sucho" až v záverečnom zápase skupiny. Ďalšie presné zásahy však bude môcť pridať v šestnásťfinále Európskej ligy UEFA na jar. "Sme nespokojní, pretože sme v skupine odohrali výborné zápasy. Dnes sme hrali výborne až do prvého gólu. Videli sme kvality súpera od prvej minúty, ale vyrovnali sme sa mu. Mali sme dve šance vďaka Hwangovi a Haalandovi, ktoré normálne dokážeme premieňať. Teraz sme všetci sklamaní, ale o pár dní sa už budeme môcť pozrieť na naše účinkovanie v Lige majstrov s hrdosťou," citoval web UEFA trénera Red Bull Jesseho Marscha.

V druhom zápase E-skupiny v Neapole sa zaskvel hetrikom Poliak Arkadiusz Milik. Krátko po zápase vedenie SSC prepustilo trénera Carla Ancelottiho, ktorý ešte v prvých rozhovoroch tesne po zápase odmietol rezignovať. "Rezignácia? Nikdy v živote som nerezignoval z postu trénera a nikdy to ani neurobím. O mojej budúcnosti rozhodne klubové vedenie. Zajtra by malo byť stretnutie, ktoré to vyrieši," citovala agentúra AFP Ancelottiho, aby krátko po polnoci už oznámila aj jeho prepustenie. Tréner, ktorý vyhral LM dvakrát s AC Miláno a raz s Realom Madrid, zhodnotil aj zápas. "Sme šťastní, že sme postúpili. Vyhrať Ligu majstrov môže iba ten, kto postúpi zo skupiny. My sme si to zaslúžili. Diváci nám tlieskali," povedal Talian.

Za Genk odohral celý duel slovenský reprezentant Patrik Hrošovský. Jeho belgický spoluhráč Maarten Vandevoordt sa vo veku 17 rokov a 287 dní stal najmladším brankárom, ktorý nastúpil v LM. Prekonal rekord Mile Svilara z Benficy Lisabon, ktorý v roku 2017 nastúpil proti Manchestru United vo veku 18 rokov a 52 dní.