Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2019

Lokálne komunity sa môžu uchádzať o grant pre regionálny rozvojIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 14. januára (TASR) – Projekty posilňujúce regionálny rozvoj sa i v tomto roku môžu uchádzať o finančnú podporu. Rozdelia si 156.000 eur, ktorý alokovala Nadácia COOP Jednota v treťom ročníku grantového programu, zameraného na podporu lokálnych komunít.


"Tento rok oslavujeme 150 rokov od založenia družstevníctva na Slovensku a o to viac chceme finančne podporiť iniciatívy smerujúce k zveľaďovaniu svojho okolia. Projektom podpory lokálnych komunít umožňujeme ľuďom ovplyvniť spokojnosť s kvalitou života v mieste, kde žijú," uviedol v tejto súvislosti Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a zároveň správca nadácie.

Cieľom projektu je podnecovať a podporovať rozvoj miestnych a regionálnych iniciatív a podporovať účasť občanov na miestnom a regionálnom rozvoji formou drobných stavieb, ako sú športoviská, komunitné záhrady, altánky a prístrešky, mestský mobiliár, výsadba zelene, budovanie turistických trás či propagácia tradícií Slovenska.

O pridelenie finančného grantu môžu od 1. februára do 31. marca žiadať orgány miestnej samosprávy, mimovládne organizácie a vzdelávacie inštitúcie. Projekty predkladajú obce a mestá, kde sa nachádza predajňa obchodnej siete a spadajú do jednej z podporovaných aktivít. Finančná náročnosť projektu, na ktorý je určený grant, by nemala prekročiť sumu 6000 €. Udelených bude najviac 26 grantov. Projekty, ktoré postúpia do finále vyberie daná regionálna COOP Jednota. O získaní samotných grantov rozhodnú zákazníci hlasovaním, ktoré prebehne od 1. mája do 31. mája 2019.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Uplynulý rok si finančný grant v hodnote 146.000 eur rozdelilo 25 projektov z celého Slovenska.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demisiu Medvedevovej vlády si želá viac ako polovica Rusov
<< predchádzajúci článok
Vo vysokohorskom teréne je zvýšená lavínová hrozba

Lokálne komunity sa môžu uchádzať o grant pre regionálny rozvoj - diskusné fórum čitateľov