17. septembra 2017

Londýnske derby medzi Chelsea a Arsenalom sa skončilo bez gólov

Futbalista Arsenalu Alexis Sanchez (uprostred) a hráč Chelsea Cesar Azpilicueta v hlavičkovom súboji Foto: TASR/AP
Londýn 17. septembra (TASR) - Prestížne londýnske derby v 5. kole Premier League sa skončilo bez víťaza. Úradujúci majstri z Chelsea v nedeľu na Stamford Bridge remizovali s Arsenalom 0:0.

Vo vyrovnanom zápase mali bližšie ku gólu hostia. V prvom polčase po peknom sóle trafil Aaron Ramsey len žŕdku. V 75. minúte po priamom kope dostal loptu hlavou do siete Shkodran Mustafi, ale rozhodca gól neuznal pre ofsajd. Chelsea dohrala bez zadáka Davida Luiza, ktorý dostal za faul v 87. minúte červenú kartu.

Chelsea má na konte desať bodov a figuruje na štvrtej priečke tabuľky, Arsenal má o tri menej a je dvanásty.