20. decembra 2011

Ľubomír Višňovský predviedol na ľade Dallasu famózny výkon

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský si v pondelkovom súboji kanadsko-americkej NHL svojho Anaheimu na ľade Dallasu rozšíril svoju bodovú štatistiku o gól i asistenciu, ale na radosť z ...

visnovsky NEW YORK 20. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský si v pondelkovom súboji kanadsko-americkej NHL svojho Anaheimu na ľade Dallasu rozšíril svoju bodovú štatistiku o gól i asistenciu, ale na radosť z víťazstva to nestačilo.

„Káčeri“ prehrali 3:5. Višňovský najskôr v 5. min druhej tretiny prihrával na prvý gól svojho tímu Selännemu, o desať minút neskôr sám svojím druhým tohtosezónnym zásahom znížil náskok domácich na 2:3. Hoci Anaheim ešte pred koncom prostrednej časti hry vyrovnal na 3:3, v záverečnej tretine si domáce „hviezdy“ nenechali vziať dobre rozohraný duel, v ktorom viedli už 3:0, a zvíťazili 5:3.

Boston vydrel víťazstvo na Montrealom 3:2. Kapitán „medveďov“ Zdeno Chára bol tradične najvyťaženejším mužom zápasu, na ľade strávil 26 minút a hoci na bránku súpera vyslal 6 striel, ani jedna neskončila v sieti.

Philadelphia s Andrejom Meszárošom v zostave prehrala na ľade Colorada 2:3 po samostatných nájazdoch. Slovenský obranca sa nemohol sťažovať na to, že by si v tomto súboji nezahral. Bol na ľade 24:33 min, ale oba góly dali domáci pri jeho pobyte na ihrisku a tak si pripísal iba dva mínusové body.

Súhrn výsledkov pondelkových zápasov kanadsko-americkej hokejovej NHL:

Boston - Montreal 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Toronto - Los Angeles 2:3 po samostatných nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Dallas - Anaheim 5:3 (1:0, 2:3, 2:0) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 1+1

Colorado - Philadelphia 3:2 po samostatných nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Edmonton - Detroit 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Vancouver - Minnesota 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)