Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. októbra 2018

Lubyová: Treba zvýšiť vývoj protikybernetických ochranných prostiedkovNa snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.Zdieľať
Na snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 20. októbra (TASR) – Podľa ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Martiny Lubyovej (nominantka SNS) je potrebné zvýšiť ďalší vývoj protikybernetických ochranných prostriedkov. Uviedla to po tom, čo v stredu (17.10.) premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) oznámil, že ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR sa stalo terčom rozsiahleho kybernetického útoku.


Podľa Lubyovej sa človek musí obávať vždy, pretože technológie idú smerom dopredu. "Dúfam, že robíme všetko preto, aby sme tomu zabránili," poznamenala.

Útok na rezorte zahraničných vecí odhalilo Vojenské spravodajstvo v dôsledku neštandardného správania sa počítačov. "Po ich hĺbkovej analýze potvrdili, že nejde o bežnú infekciu, ale o sofistikovaný škodlivý kód, ktorý umožňuje útočníkom filtráciu dát zvnútra organizácie na útočníkove servery v zahraničí," povedal Pellegrini. Podľa jeho slov zatiaľ nemožno špecifikovať, kto za útokom stojí.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) potvrdil, že útočníci sa nedostali k utajovaným skutočnostiam. "Citlivé informácie komunikujeme po iných kanáloch, ktoré sú dobre strážené," uzavrel Lajčák.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Islamský štát po dohode so sýrskou vládou začal prepúšťať rukojemníkov
<< predchádzajúci článok
NAPANT: Zatiaľ nevieme zabrániť zničeniu biotopov v 3. stupni ochrany

Lubyová: Treba zvýšiť vývoj protikybernetických ochranných prostiedkov - diskusné fórum čitateľov