Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2011

Ľudia cez internet protestujú proti poslaneckej imuniteNiekoľko stoviek ľudí sa dnes po celý deň zapája do elektronického protestu za obmedzenie poslaneckej imunity. Prostredníctvom e-mailov odosielaných na adresy poslancov ...Zdieľať
parlament Foto: SITA/Michal SvítokBRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) - Niekoľko stoviek ľudí sa dnes po celý deň zapája do elektronického protestu za obmedzenie poslaneckej imunity. Prostredníctvom e-mailov odosielaných na adresy poslancov Národnej rady SR chce iniciatíva UM! zaplniť elektronickú stránku parlamentu a pripomenúť týmto gestom poslancom ich predvolebný sľub a záväzok obmedziť poslaneckú imunitu. "Ako aktívni občania tejto krajiny máme dôvodnú obavu z vývoja a postupu v tejto otázke," zdôvodnil predstaviteľ občianskej platformy Robert Mihály ml. Pripomenul, že po tom, ako minulý rok neprešiel návrh na zúženie poslaneckej imunity v parlamente, bolo avizované ďalšie hlasovanie o tomto návrhu na februárovej schôdzi, no nestalo sa tak a ďalšie hlasovanie je naplánované až o niekoľko mesiacov. "Máme dôvodné obavy z tejto vzniknutej situácie a nesúhlasíme, aby sa zúženie poslaneckej imunity za asistencie ignorujúcich občanov tejto krajiny zamietlo pod koberec," priblížil.


"Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, ako občan Slovenskej republiky vyznávajúci hodnoty demokracie a právneho štátu Vás žiadam, aby ste sa bezodkladne venovali otázke zrušenia priestupkovej imunity, ktorá vyníma členov NR SR a ďalších ústavných činiteľov zo zodpovednosti za spáchané priestupky. Táto formulácia zákona nemá nič spoločné s ochranou výkonu mandátu, práve naopak, držiteľom poskytuje priestor na jej zneužívanie, garantuje škandalóznu nedotknuteľnosť pred právoplatným vyšetrovaním a je výsmechom princípu občianskej rovnosti. Požadujem, aby ste sa vyslovili za úplné zrušenie priestupkovej imunity v súlade s Vašimi sľubmi verejnosti," znie text e-mailu.

Návod ako aj zoznam e-mailov poslancov možno nájsť na internetovej stránke http://www.iniciativaum.estranky.sk/clanky/kampane_/napismail alebo na sociálnej sieti Facebook pod adresou http://www.facebook.com/event.php?eid=162943107090366&ref=ts

E-mailová akcia má viacero podtitulov, touto formou predstavitelia apelujú za úplné správoplatnenie elektronických petícií a v dohľadnom čase i elektronického referenda. Ako poukázal Mihály, listové petície v dnešnej podobe je finančne, časovo i fyzicky náročné zozbierať, elektronické petície výrazne sprístupnia možnosť občanov zapojiť sa do petičnej akcie a výrazne urýchlia aj ich zber a odovzdanie príslušným orgánom resp. inštitúciám.

UM! je občianska platforma zameraná na ochranu občianskych a ľudských práv, kontrolu politických činov a podporu vzdelávania a umenia.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Posilnenie EFSF nie je potrebné, tvrdí Schäuble
<< predchádzajúci článok
JEMEN: Protesty pokračujú, prerástli do násilností

Ľudia cez internet protestujú proti poslaneckej imunite - diskusné fórum čitateľov

Imunita ako prežitok14.2. 13:17:19
koniec Sulika14.2. 14:59:46